Çin’den Blockchaine 2 Milyon Dolar Yatırım!

Çin’den Blockchaine 2 Milyon Dolar Yatırım!

Paylaş
Çin’den Blockchaine 2 Milyon Dolar Yatırım!

Blockchain trenine hızlı bir giriş yapan Çin, 2023’e kadar blockchain teknolojisine 2 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Uluslararası Veri Birliğinin (IDC) yayınladığı rapora göre Çin 2018’den 2023’e kadar %65,7’lik yıllık gelir artışı görecek.

Ek olarak rapora göre, bu yılki harcamaların büyük çoğunluğu bankacılık ve ödeme teknolojilerine yapıldı tabi perakende sektörü de çok geride kalmadı. Düşünceleri ise, diğer sektörlerde yapılacak harcamaların blockchain teknolojisi açısından büyük ölçekte yenilik sağlayacağı yönünde.

Elbette başkanları Xi Jinping ülkenin blockchain gelişiminde en üst sıralarda olması gerektiğini söylemesinin ardından bu haber çok da şaşırtıcı değil.

Başkanın bu sözlerinden sonra Çin sigorta ibrazlarında blockchain kullanımına başladı, Hong Kong kripto para borsaları için lisans yayınladı ve dünyaya Şangay tarafından yönetilen bir blockchain ittifakı sundular.

Dünyanın bir diğer ucunda ise benzer şeyler yaşanıyor, örneğin Tunus dünyanın ilk merkez bankası destekli kripto parasını çıkarıyor. Aynı şekilde Singapur da SandBox programına blockchain projeleri ekledi ve Malta, “blockchain adası”, gelecek aylarda ön plana çıkacak gibi duruyor.

İlginç bir şekilde, ABD gibi birçok ülke uygun düzenlemeler getirmekte zorlanırken, blockchain merkezli devlet yönetimi nasıl olurmuş görmek için gözler Çin’e dönecek. Tabi bu tamamen bu harcamaların, araştırmanın ve uygulamanın gelecekte nasıl olacağına bağlı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap