Çin’den Blockchain İçin Hidroelektrik Önerisi

Çin’den Blockchain İçin Hidroelektrik Önerisi

Paylaş
Çin’den Blockchain İçin Hidroelektrik Önerisi

Çin Merkez Bankası kendi dijital parasını geliştirirken ülkedeki bir belediye blockchain ile ilgili yeni bir bildiri yayınladı.

Bu bildiri Sichuan eyaletine bağlı olan Yaan şehrinden geldi. Bildiri Yaan Belediyesi Ekonomi ve Bilgi Dairesi ve Belediye Reform Komisyonu tarafından ortaklaşa bir şekilde yazıldı.

Hidroelektrik

Yaan Belediyesi’ndeki yetkililer Çin’in bölgedeki su kaynaklarından faydalanabileceğini düşünüyorlar. Bu yüzden bölgeye Hidroelektrik Tüketimini Gösterme Bölgesi adını verdikleri bir bölge kurulmasını öneriyorlar.

Hidroelektrik kaynaklarının blockchain sektörünü geliştirebileceği ile ilgili kısım, Yaan Belediyesi

Belediye yetkilileri bu bölgede üretilecek elektriğin bir şekilde blockchain sektörüne katkıda bulunabileceğini düşünüyorlar. Burada ‘bir şekilde’ gibi belli belirsiz bir laf kullanıyoruz çünkü bildiride hidroelektriğin blockchain şirketlerine tam olarak ne gibi bir katkıda bulunacağından bahsedilmiyor.

Şehrin doğal kaynaklarının ekonomik avantajları

Yaan Belediyesi’nin yayınladığı bildiride yalnızca bu bölgeler sayesinde blockchain şirketlerine daha uygun fiyattan elektrik verilebileceği ve bu şirketlerin gelişimine bu şekilde katkıda bulunulabileceği söyleniyor.

Madencilik Olabilir mi?

Yaan Belediyesi bölgedeki blockchain şirketlerine ne şekilde yardımda bulunulabileceğini, bu şirketlere ne gibi teşvikler sunulabileceğini tam olarak anlatmıyor.

Sosyal medyadaki bazı kullanıcılar bunun kripto para madenciliğiyle alakalı olabileceğini düşünüyorlar. Bilindiği üzere kripto para madencileri bu işi yapabilmek için çok fazla elektrik harcıyorlar. Fakat bildiride ‘madencilik’ ve ‘kripto para’ gibi kelimelere rastlayamıyoruz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap