Çin’den Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyen Kritik Duyuru! BTC 7 Bin Doların Altına Kaydı

Çin’den Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyen Kritik Duyuru! BTC 7 Bin Doların Altına Kaydı

Paylaş
Çin’den Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyen Kritik Duyuru! BTC 7 Bin Doların Altına Kaydı

Kriptokoin.com – Reuters’ın haberine göre, Çin Merkez Bankası olan Çin Halk Bankası’nın (PBoC) Şangay merkezi, Bitcoin ve kripto para alım satımına karşı sıkı önlem alacağını açıkladı.

Çin Merkez Bankası’ndan Bitcoin ve altcoin’leri etkileyen duyuru

Ayrıca Çin Halk Bankası yaptığı açıklamada yatırımcıları Blockchain teknolojisini kripto para birimi ile karıştırmamaları konusunda uyardı. Çin Merkez Bankası’nın açıklamasında, Bitcoin ve kripto para ihracı yoluyla alım satım ve finansmanın birçok risk içerdiği de kaydedildi. Çin Halk Bankası’nın açıklamasına bakıldığında, Şangay kendi yetki alanında bulunan kripto para işlemlerini izleme çabalarını artıracak ve ülke vatandaşlarına bu hizmetleri sağlayan kişi ve kuruluşların faaliyetleri yasaklanacak.

PBOC’nin Şangay genel merkezinin açıklamaları, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in geçen ay Çin’in, Bitcoin gibi birçok kripto para biriminin omurgasını oluşturan Blockchain teknolojisinin geliştirilmesini hızlandırması gerektiğini söyledikten sonra geldi. Xi Jinping’in sözleri sonrası Blockchain ya da dijital parayla ilişkili faaliyetlerde bulunan şirketlerin hisselerinde ciddi bir artış meydana geldi. Ayrıca kripto para yatırım şirketi Primitive Ventures’ın kurucu ortağı olan Dovey Wan, Çin’deki Bitcoin ve kripto para topluluğunun bu hafta kripto paralara yönelik yasaklayacı kurallar içeren resmi bir açıklama beklentisi içinde olduğunu söyledi. Ayrıca Dovey Wan, Çin’in önemli duyurularını da genellikle Cuma günü yaptığını ekledi.

Bitcoin fiyatı, haber sonrasında 7 bin doların altına kaydı

Bitcoin, Çin’in kripto paralara yönelik kısıtlayıcı düzenlemeler içeren haberi sonrasında 7 bin doların altında kaydı. Lider kripto para 7.400 dolar seviyelerinden 6.900 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında ise Bitcoin, yüzde 10 oranında değer kaybıyla 7.150 dolardan ticaret yapıyor. Çin’le ilgili kritik haberler için “Blockchain Patentlerinde Çin, ABD’yi Solladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap