Çin’den Bir Çarpıcı Haber Daha: Askerler Ödüllerini Kripto Para Olarak Alabilir

Çin’den Bir Çarpıcı Haber Daha: Askerler Ödüllerini Kripto Para Olarak Alabilir

Paylaş
Çin’den Bir Çarpıcı Haber Daha: Askerler Ödüllerini Kripto Para Olarak Alabilir

Kriptokoin – Ülkenin askeri sözcüsüne göre, Çinli askerler kripto para birimi olarak ödülleri almaya başlayabilir.

The South China Morning Post’un haberine göre, Çin Halk Kurtuluş Ordusunun askerlerini kripto para birimi ile ödüllendirmeye başlayabileceği ifade ediliyor.

Makale, böyle bir ödül sisteminin “insan kaynakları yönetiminin” iyileştirilmesine yardımcı olacağını belirtiyor. Askerler günlük performanslarına göre tokenleri kazanacak veya kaybedecekler.

“Günlük performansına göre askerleri tokenleri ödüllendirmek ve böylece objektif bir değerlendirme oluşturmak insan kaynakları yönetimine etkin bir şekilde enerji verecek.”

Dolandırıcılığa ve hacklemeye karşı korumalı bir veritabanı olarak Blockchain, eğitimden sonra her atıcının kaydını tutmak için kullanışlı olabilir. Bir defterde saklanan tüm bilgiler değiştirilemez ve bu durum saydamlık düzeyini yükseltir.

“Eğitim ve sınavı bir kayıtta tutmak ve açmak için teknolojik bir garanti sağlar.”

Buna ek olarak haberde Çin’in blok zinciri alanında lider olma çabasına girdiği için blockchain’de sınıflandırılmış askeri sırların güvenli bir şekilde saklanılması için kullanılabileceğini öne sürüyor.

Blockchain’e olan ilginin artması, Başkan Xi Jinping’in Çin’deki teknolojinin gelişimini onaylamasının ardından geliyor.

Çin Halk Komünist Partisi’nin resmi ağzından blockchain için “üstesinden gelinmesi gereken bir kırılma noktası” deniliyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap