Çin’deki Coronavirüs Sansürünü Ethereum İle Aştılar!

Çin’deki Coronavirüs Sansürünü Ethereum İle Aştılar!

Paylaş
Çin’deki Coronavirüs Sansürünü Ethereum İle Aştılar!

Çin’de Coronavirüs vakalarının sayısı azaltılırken, geçtiğimiz günlerde başka ülkelerden olan gazetecilerin basın kartlarının iptal edildiği ve hepsinin memleketlerine gönderildiği haberi büyük yankı buldu. Çin, hastalığı yenerken basın ve yayın sansürünü arttırma kararı aldı.

Buna rağmen South China Morning Post gazetecilerinden Sarah Zheng, önemli bir röportajı internete ve blockchain ağına aktarmayı başardı. Ethereum ağına aktarılan röportaj direkt olarak Wuhan’ın yani COVID-19 salgınının merkezinde çalışan bir doktor ile yapıldı.

Dr. Ai’nin Coronavirüs hakkında bildiklerini ve gerçekleri anlattığı röportajı artık bütün Ethereum katılımcıları tarafından görüp izlenilebilecek. Makale ve röportaj ilk olarak Çin’in sosyal medya kanallarında paylaşılsa da, WeChat tarafından yasaklandı.

Dr. Ai zamanında doktorları ve yetkilileri virüse karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarsa da, hastaneler sayı çok artana kadar pasif kalmayı seçmişti. Çin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 3.150’den fazla ölüye ve 81.000’den fazla hasta insan sayısına ulaştı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap