Çin'deki Bu Gelişme Gerçeği Bir Kez Daha Hatırlattı: Bitcoin Asla Çökmeyecek

Çin'deki Bu Gelişme Gerçeği Bir Kez Daha Hatırlattı: Bitcoin Asla Çökmeyecek

Paylaş
Çin'deki Bu Gelişme Gerçeği Bir Kez Daha Hatırlattı: Bitcoin Asla Çökmeyecek

Kriptokoin – Bitcoin’in açık amaçlarından bir tanesi herkesin bildiği üzere açıkça başı belada olan bankacılık sisteminden özgürlüğünü sağlamaktı. Bankalar kelimenin tam anlamıyla müşterilerden fidye almak için kurulmuşlar sanki. Şimdi karşımızda bir gelişme var. Çin’de bir bankanın müşterileri tasarruflarını bir an önce geri çekmek için acele ediyor.

Can sıkıntısı haline gelen bankalar

Bankalar, insanların hayatlarının can sıkıntısı haline geliyor. Çok az kimsenin, bu günlerde suçlamalar arttıkça ve hizmet azaldıkça onlar hakkında söyleyecek iyi şeyleri var. Çin, Henan’da para sahipleri, üç gündür kırsal bir bankadan paralarını almak için toplanıyorlar.

Luoyang şehrinin hemen dışında yer alan Henan Yichuan Kırsal Ticaret Bankası’nın ana şubesinin banka yöneticileri kalabalığı propagandayla bastırmaya çalışıyor. Tanıtım filminde ayrıca, kelimenin tam anlamıyla bankada ne kadar nakit para olduğunu göstermek için  para tomarlarını kullanan banka çalışanları gösteriliyor. Banka yöneticileri, daha yüksek verimli ürünler ve süpermarket hediye kartları sunarak müşterilerini para çekmemeleri için ikna etmeye çalışıyor.

Bankanın başı belada

Devletin desteklediği Yichuan Bankası’nın başı dertte, yetkililerin bu yıl kurtarmaları gereken dördüncü banka bu. Geçen yıl itibariyle, banka kötü kredilerde bir milyar yuandan daha fazla tahsili imkansız paraya sahipti. Spekülasyonlar sosyal medyada bankanın iflasın eşiğine geldiğini ve banka şubelerindeki kalabalıkların bunun göstergesi olduğunu ifade ediyor.

Tipik bir Çin eylemi olarak yetkili makamlar, sahte dedikodular yaymakla suçladıkları iki kadını gözaltına aldı.

Çin’in bankacılık sistemi, son aylardaki likidite sorunları ile sınırlandı. Agresif bir şekilde genişleyen küçük bölgesel bankalar şu anda bu sorun yığının tepesinde yer alıyor. Sorunun daha da kötüleşmesi muhtemel.

Bu yılın başlarında Baoshang Bankası, daha sonra Jinzhou Bankası ve sadece iki ay önce Çin’in Heng Feng Bankası başarısız oldu. Yichuan Bank, tahsili imkansız kredilerin artmasıyla dördüncü sırada yer alıyor.

Raporda, sorunlu bankaların Çin’in bankacılık sistemindeki toplam varlıkların yüzde 4’ünü oluşturduğunu, ancak rakamın bundan sonraki aşamada daha da yüksek olabileceği ifade ediliyor. Çin’in finansal sistemi başarısız oluyor gibi görünüyor, bu yüzden Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarının öne çıkması muhtemel

Bitcoin Bunu Düzeltir

Bankalar için kötü haber, hatalı bankacılık sisteminden bir çıkış yolu sunmak üzere tasarlanan Bitcoin için iyi bir haber. Sektör gözlemcisi “Rhythm Trader” tam da bu noktada “Bitcoin asla çökmeyecek” vurgusunu yapıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap