Çin’de Bir Ayda 700 Blockchain Şirketi Kuruldu

Çin’de Bir Ayda 700 Blockchain Şirketi Kuruldu

Paylaş
Çin’de Bir Ayda 700 Blockchain Şirketi Kuruldu

Çin’de yalnızca bu ay içerisinde 700’den fazla Blockchain şirketi kuruldu.

Sayı Artıyor

LongHash tarafından aktarılan bilgilere göre bu ayın başından beri Çin’de 714 tane yeni Blockchain şirketi kuruldu.

Çin’de Blockchain şirketi olarak gözüken toplamda 79 bin civarında şirket bulunuyor. Ancak bunların neredeyse 57 bin tanesi başlıca yasal sebepler yüzünden ya kapandı ya da ruhsatını kaybetti. Dolayısıyla ülkede şu anda 26 binden biraz fazla sayıda Blockchain şirketi bulunduğunu söyleyebiliriz.

LongHash tarafından aktarılan bilgilere göre bu şirketlerin sayısı hızla artmaya devam ediyor. Çin’deki Blockchain şirketlerinin sayısında özellikle 2018’den bu yana ciddi bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in açıklamalarının ardından ülkedeki Blockchain çalışmaları iyice hız kazandı.

Yine LongHash tarafından aktarılan bilgilere göre bu şirketlerin kayda değer bir kısmı ülkenin Guangdong eyaletinde kuruluyor. Shenzhen gibi şehirlerin yer aldığı bu eyalet özellikle teknoloji şirketleri için oldukça cazip bir bölge.

Şirketlerin Durumu

Çin’de 26 binden fazla Blockchain şirketinin olması kulağa çok fazla gibi geliyor olabilir. Ancak LongHash tarafından aktarılan bilgilere göre bu şirketlerin büyük bir kısmı epey düşük sermayeyle kurulmuş durumda.

Konu hakkında yayınlanan bilgilere göre bu şirketlerin yüzde 46’sının sermayesi 0-720 dolar arasında. Toplam sermayesi 7 bin dolardan fazla olan şirketlerin oranı ise yüzde 9.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap