Çin Yenilikçi Blockchain Birliği’ni Kurdu

Çin Yenilikçi Blockchain Birliği’ni Kurdu

Paylaş
Çin Yenilikçi Blockchain Birliği’ni Kurdu

ChinaNews gibi kaynaklara göre Çin’de blockchain teknolojisiyle ilgili yeni bir adım atıldı. Hükümet blockchain alanında çalışan şirketleri bir araya getirmek ve sektördeki büyümeyi hızlandırmak için Yenilikçi Blockchain Birliği’ni kurdu.

Kimler Kimler…

Türkçeye Yenilikçi Blockchain Birliği olarak çevirebileceğimiz Blockchain Innovation Alliance adlı bu yeni örgütte epey tanıdık isimler yer alıyor. Çin bu örgüte gerek yerli gerek yabancı birçok farklı şirketi toplamayı başarmış.

ChinaNews tarafından aktarılan bilgilere göre bu örgütün içerisinde Huawei, IBM, Tencent, Alibaba, Baidu gibi 100’den fazla isim yer alıyor. Bunların arasında Inspur ve Ziguang gibi blockchain şirketleri de var. Chongqing Büyük Veri Geliştirme Bürosu Müdürü Luo Qingquan’ın açıklamalarına göre bu örgütün merkezi Chongqing’de olacak:

“Yenilikçi Blockchain Birliği’nin merkezi Chongqing’de olacak ve yüzünü tüm ülkeye doğru dönecek. Bir yandan Kemer ve Yol’u desteklecek, bir yandan hayatın farklı unsurlarını bir araya getirecek. Bu örgüt Chongqing’deki blockchain sektörünün gelişmesine kesinlikle katkıda bulunacak.”

Neler Yapacak?

Yenilikçi Blockchain Birliği’nin tam olarak ne gibi çalışmalar yapacağını bilmiyoruz. Fakat elimizde bazı ‘genel’ bilgiler var.

Görünüşe göre bu örgütün başlıca misyonu blockchain ile alakalı her türlü iletişimi, işbirliğini, yeniliği ve uygulamayı desteklemek olacak. The Paypers’ın haberine göre Blockchain Birliği’nin başında Yale Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olan Chen Xiaohong olacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap