Çin Yeni Yılı’nın Kripto Para Birimi Fiyatları Üzerinde Neden Güçlü Etkileri Var?

Çin Yeni Yılı’nın Kripto Para Birimi Fiyatları Üzerinde Neden Güçlü Etkileri Var?

Paylaş
Çin Yeni Yılı’nın Kripto Para Birimi Fiyatları Üzerinde Neden Güçlü Etkileri Var?

Kriptokoin – Çin Yeni Yılında, kripto para piyasası işlemleri sınırlı kapasiteye sahip olacak. Bu daha değişken piyasalara ve daha az likiditeye yol açar. Çin Yeni Yılı’nın kripto paraların fiyatı üzerinde güçlü bir etkisi olduğundan dolayı Bitcoin fiyatları Yeni Yıla kadar geçen aylarda düşüyor.

Üst üste 4 yıl boyunca, Ay Yeni Yılı’na kadar geçen haftalarda Bitcoin’in fiyatı her zaman düştü. Bu kalıp, kripto para tüccarları tarafından “Çin Yeni Yılı Düşüşü” olarak adlandırıldı. Çin ve diğer Asya ülkelerindeki pazar üreticileri tatil nedeniyle 3-5 gün içinde kapanacak. Piyasa yaratımı, ticari botlar ve algoritmalar ile otomatikleştirilebilse de, yine de insanların sorun olmamasını sağlamak için günlük aktiviteleri izlemelerini gerektirir.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün nedenlerinden biri, insanların tatil için para kazanmasıdır. İhtiyaç duyulan büyük miktarda nakit nedeniyle, bazı insanlar bu geleneğin Ay Yeni Yılından önce Bitcoin Satış Emirlerini arttırmaktan sorumlu olduğundan şüpheleniyor.

Çin, Bitcoin madenciliğine büyük katkıda bulunduğundan,festival sırasında kripto para madenciliğinin etkilenebileceğinibekleyebiliriz. Bunun nedeni, madenciliğin sürdürülmesi için önemli insangücüne ihtiyaç duymaması ve bu nedenle madenlerin Yeni Yıl boyunca artık çalışmamasışeklinde.

Bitcoin Madenciliği ve Madencilik Zorluğu, 2020’de AynıZamanda Arttı

5 Ocak 2020’de, Bitcoin’in hash gücü, tüm zamanların enyüksek seviyesi olan 117 exahash’a ulaştı. Madencilik zorlukları aynı zamandaarttı ve yeni yılın ikinci gününde tüm zamanların en yüksek seviyesi 13,79 T oldu.

Hash gücündeki artışın büyük kısmı Çin’den geliyor. F2Pool,hash gücünü yaklaşık 1 exahash oranında artıran harika bir hafta geçirdi. Huobive diğer birkaç grup da hash gücünde güçlü bir artış gördü.

Bu hash gücü büyümelerinden bazıları Bitmain’in yenipiyasaya sürülen, önde gelen ASIC madencilik cihazı Antminer S17 + ‘dangeliyor. Ancak bu, son aylarda pazara giren tek yeni donanım. Bu nedenle, eskimodellerden gelmesi muhtemel ek hash gücünün çoğu, bitcoin fiyatı yeni yıldaoldukça takdir edildiğinden ekonomik olarak daha uygun hale geldi.

Madencilik şirketleri maliyetleri azaltmak için daha azverimli donanımı kapattı. Ancak bitcoin fiyatları yükselmeye başladığında ve bumakineler onları siyaha çevirdiğinde, operatörler onları bıraktı ve hash gücügeri döndü.

Fiyatlar arttıkça Vera, madencilerin çoğunluğunun kârlarıarttığı için daha fazla BTC’yi HODL edeceğini düşünüyor, ancak halabüyüklüklerinden bağımsız olarak doğrudan RMB / USD’ye dönüşen birçok Luxormadencisi var.

Ancak daha da nüanslı ve daha karmaşık bir neden hala artanhash gücü. Vera’ya göre, özellikle Çin’de büyük madencilik çiftlikleri, gizlimadencilik tanklarına (isimsiz tanklar olarak da adlandırılıyor) işletmemalzemeleri sağlıyor.

Kuzey Amerikalı bir maden grubunun operatörü olan Vera,Kuzey Amerikalı madencilerin hash gücünü evde tutacağını açıkça umuyor. ArtanABD ve İran gerilimleri ve İran rejimi üzerinde uzun vadeli ekonomik yaptırımlartehdidi ile, bu, madencilik katılımcıları için yasal bir engel yaratabilir.

Bitcoin ve madencilik sektörü kurumsal oyuncular arasında daha fazla meşruiyete sahip olduklarında, katılımcılar karlarını herhangi bir para cezasından korumak isterse, ABD madencilik gruplarının olasılığı daha da cazip hale gelebilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap