Çin Yasa Dışı ICO’ları İhbar Edenlere Ödül Dağıtacak

Çin Yasa Dışı ICO’ları İhbar Edenlere Ödül Dağıtacak

Paylaş
Çin Yasa Dışı ICO’ları İhbar Edenlere Ödül Dağıtacak

CCN tarafından aktarılan bilgilere göre Çin ülkedeki bazı ilk dijital para arzı (ICO) projelerinin peşine düştü.

Çin’deki yetkililer ülkede yasa dışı bir şekilde ICO düzenleyen şirketleri tespit edebilmek için yeni bir program başlattılar.

İhbarlara Ödül

Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham tarafından paylaşılan belgelere göre Çin’deki yetkililer yerel kripto para sektöründeki usulsüzlükleri ortadan kaldırmak için harekete geçtiler.

Sosyal medyada paylaşılan belgelere göre Çin Hükümeti kısa süre önce yerel yönetimlere özel bir bildiri gönderdi. Bu bildiride yerel yönetimlere yasa dışı ICO projeleriyle ilgili bazı bilgiler veriliyor.

Bu belgelerin en ilginç yanı ise bu ICO projelerinin tespitiyle ilgili. Görünüşe göre Çin’deki yerel yönetimler artık yasa dışı ICO projelerini ihbar eden vatandaşlara ödül verecekler.

Gerekli Olabilir

Çin’in yasa dışı bir şekilde ICO düzenleyen şirketlere karşı başlattığı bu mücadele kimilerine göre gerekli bir hamleydi.

Güncel araştırmalar gösteriyor ki Çin’de Blockchain şirketi olarak kayıtlı olan şirketlerin aslında yüzde 90’u herhangi bir şekilde Blockchain kullanmıyor. Bu aslında Çin’deki Blockchain sektörünün ne kadar denetimsiz olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap