Çin Yakında İlk Blockchain Tabanlı ETF’sine Kavuşabilir!

Çin Yakında İlk Blockchain Tabanlı ETF’sine Kavuşabilir!

Paylaş
Çin Yakında İlk Blockchain Tabanlı ETF’sine Kavuşabilir!

Ülkenin üst düzey finansal regülatörlerinden olan Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu (CSRC), blockchain tabanlı bir ETF’nin listelenmesi yönünde yeni bir başvuru aldı. Blockchain ile ilgili hisse senetlerinin yer alacağı bu fon, Çin için bir ilki temsil ediyor olabilir.

Penghua Shenzhen Stocks Blockchain ETF isimli fonun başvurusu, Shenzhen merkezli varlık yönetim firması Penghua Fund tarafından yapıldı. 24 Aralık tarihinde CSRC tarafından kabul edilen başvuru, ülkede bir devrin başlangıcının sinyallerini veriyor. Blockchain endüstrisine yönelik çalışmalar yapan firmaların performansını takip edecek ve fiyatlandıracak olan bu ETF, Çin’in blockchain teknolojisine yönelik artan ilgisini gerçekten kazançlı bir yönteme dönüştürebilir.

Çin Başkanı Xi Jinping’in blockchain hakkında yaptığı olumlu açıklamalar, ülkede büyük bir heyecan yaratmıştı. Buna rağmen hükümet kurumları dışında Çin içerisinde blockchain’e yönelik elle tutulur bir adım atılmadı ve ETF bunun için önemli bir yere sahip.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap