Çin Ordusu, Blockchain Teknolojisinden Faydalanmak İstiyor

Çin Ordusu, Blockchain Teknolojisinden Faydalanmak İstiyor

Paylaş
Çin Ordusu, Blockchain Teknolojisinden Faydalanmak İstiyor

Son dönemde Blockchain ve kripto paralar konusunda oldukça önemli hamleler yapan Çin hükümeti, şimdi de ordu bazında Blockchain teknolojisi için çalışmalara başlama kararı aldı.

Çin basınında çıkan haberlere göre, ordu yönetiminin Blockchain teknolojisinden faydalanarak kişisel verileri daha iyi bir şekilde kontrol etmek, eğitim metodlarını daha iyi uygulamak ve de askerlere, yaptıkları iyi şeyler karşılığında token cinsinden ödüller vermek istediği ifade ediliyor.

Blockchain teknolojisi odaklı bir ödül sisteminin, diğer geçmiş sistemlere göre askerler için çok daha iyi sonuçlara gebe olacağı da ifade ediliyor. Askerin bu sayede motivasyonunun arttırılacağı ve bunun da orduya olumlu yansıyacağı ifade ediliyor.

Bu arada, ödül olarak verilmesi beklenen tokenin resmi olarak bir para değeri olmayacağı da belirtilirken, sadece belirli ürünlerin satın alım işleminde bir araç olarak kullanılacağı ifade ediliyor.

Konuya yakın bir askeri kaynağın aktardığı bilgilere göre, bu yeni ödül sistemi, eskilere benzer bir sistemde olacak ancak bunun yine de eski sisteme göre daha avantajlı ve kullanışlı olması da bekleniyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap