Çin Merkezli Teknoloji Devi Kripto Bankası Açıyor

Çin Merkezli Teknoloji Devi Kripto Bankası Açıyor

Paylaş
Çin Merkezli Teknoloji Devi Kripto Bankası Açıyor

Kriptokoin – Çin merkezli teknoloji Devi Tencent Kripto Bankası açmak için Hong Kong otoritesinden lisans almış durumda. Açıklamayı borsanın işletme müdürü Weige Cai yaptı.

World Blockchain Summit’te bir konuşma yapan Cai şirketin bankayı kurmak için gerekli altyapısının hazır olduğunu ve ayrıca ekibi de oluşturduklarını ifade ediyor.

Cai bankanın detaylarıyla ilgili olarak çok fazla bilgi vermiş değil.

StormGain

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) kripto para borsalarının lisans işlemleri için bir dizi kurallar yayınlamıştı. Cai açıklanan kurallarla ilgili olarak kripto para alım satım işlemlerinin bir otorite tarafından izlenilmesinin tüm sektör için güzel bir gelişme olduğunu dile getiriyor.

Tencent, Çin’deki en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WeChat’ın arkasındaki firma. Tencent yıllardır kendi blok zincirine odaklanarak halen bu blok zincirini geliştirmeye devam ediyor.

Tencent’in bu geliştirmeye paralel olarak hazırladığı bazı çözümlerde bulunuyor. Örneğin faturalrın tescili işlemleri için Shenzhen Belediye Vergilendirme Bürosu ile yapılan ortaklık bunlardan sadece biri. Tencet ayrıca çözümlü çeşitli firmalara da sunuyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap