Çin Merkez Bankası Blockchain’i Kullanarak Küçük İşletmelere Bono İle Devasa Fon Sağlayacak

Çin Merkez Bankası Blockchain’i Kullanarak Küçük İşletmelere Bono İle Devasa Fon Sağlayacak

Paylaş
Çin Merkez Bankası Blockchain’i Kullanarak Küçük İşletmelere Bono İle Devasa Fon Sağlayacak

Kriptokoin – Çin’in dört büyük ticari bankasından biri olan Bank of China, kendi blok zincir platformları ile küçük ve mikro ölçekli işletmeler için blok zincirine dayalı tahvillerde 20 milyar yuan (2.8 milyar dolar) ihraç ediyor.

Banka, Cuma günü yaptığı duyuruda, bu haftanın ilk dönemi için tahvillerin fiyatlandırıldığını ve ihraç edileceğini ve iki yıllık tahvilin % 3,25 faiz oranıyla piyasaya çıkacağını açıkladı. Banka, bu işletmeleri desteklemek için fon toplamayı hedefliyor.

Banka, yaptığı açıklamada “Bu süreçte, kendi blockchain bazlı tahvil ihracı sistemimizi kullanıyoruz. Bu, aynı zamanda ülkedeki blockchain bazlı ilk tahvil ihbar sistemi” ifadesini kullanıyor.

Banka, sahipliğini kanıtlayan dijital sertifikalar vermek, sigorta şirketleri grupları oluşturmak ve işlemlerin kanıtlarını belgelemek için kendi blok zinciri sistemini kullandı.

Tahvil ihracı, ülkenin sermayeye daha verimli erişimi olan girişimcileri destekleme çabasının bir parçası. Banka, eylül ayı itibariyle, 410.000’den fazla küçük ve mikro ölçekli işletmeye 404 milyar yuan (57.7 milyar dolar) kredi vermişti.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için finansman Çin’deki bankalar ve finansal hizmetler alanındaki şirketler için en önemli blok zincir kullanım durumlarından biri olmuş vaziyette.

Dünyanın en büyük bankası olan Çin Sanayi ve Ticaret Bankası (ICBC), Şubat 2018’de blockchain platformunda KOBİ’lere faktoring hizmetleri sunmaya başladı.

Teknoloji devi Alibaba’nın finans teknolojisi kolu Ant Financial, KOBİ’lere üç ay içinde daha güvenilir finansal hizmetler sunmak üzere kendi blok zinciri platformunu açacağını açıkladı.

Çin’in ötesinde, İspanyol bankacılık devi Santander, tahvil ihracı sürecini hızlandırmak amacıyla Eylül ayında Ethereum ticaretinin yapıldığı 20 milyon dolarlık tahvil ihraç etti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap