Çin Merkez Bankası: Bizim Dijital Paramız Bitcoin’den Farklı Olacak

Çin Merkez Bankası: Bizim Dijital Paramız Bitcoin’den Farklı Olacak

Paylaş
Çin Merkez Bankası: Bizim Dijital Paramız Bitcoin’den Farklı Olacak

Çin Merkez Bankası’nın üst düzey yetkililerinden olan Ma Changchun, bundan birkaç saat önce ülkenin dijital para projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Çin’in dijital paralarla ilgili yaptığı araştırmalardan bahseden Changchun ayrıca ülkenin kendi dijital para projesiyle diğer kripto paraları kıyasladı.

Bitcoin’den Farklı

South China Morning Post tarafından aktarılan bilgilere göre Çin Merkez Bankası’nın dijital para çalışmalarından sorumlu olan Ma Changchun, kısa süre önce konuyla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Öncelikle milli dijital para projesiyle kripto paralar arasındaki farklardan bahseden Changchun, şu açıklamayı yaptı:

Bu dijital para aslında yuanın sadece dijital versiyonu olacak. Ama Blockchain teknolojisini kullanan kripto paraların altına ve gümüşe benzediklerini söyleyebiliriz.

Changchun daha sonra bu “spekülatif” yorumlarla ilgili bir açıklama yaptı ve bu dijital paranın Bitcoin’den farklı olduğunu vurguladı:

Bu spekülatif bir para birimi olmayacak. Bu bağlamda onun Bitcoin’den veya sabitkoinlerden farklı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu kripto paralar spekülatif amaçlarla kullanılabiliyorlar ve birkaç farklı para birimine endekslenmiş durumdalar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap