Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Paylaş
Çin Kripto Para Madenciliğini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Asya ülkesi Çin, alınacak olan bu kararı tartışıyor. Çin’de sunulan yeni öneriye göre ülkede kripto para madenciliğinin yasaklanması öngörülüyor. Buna göre artık Çin’de madencilik faaliyetlerinin yapılmaması ve kurulu olan madencilik havuzlarının ise faaliyetlerine son verilmesi görüşülüyor. Uzun zamandır böyle bir karar üzerinde çalışıldığını vurgulayan Çin hükümeti, başta Bitcoin olmak üzere bütün kripto paraların madencilik işlemlerini sonlandırmak istiyor. Önümüzdeki günlerde madencilik ile uğraşan Çin‘de vatandaşları birtakım yaptırımlar bekleyebilir.

Kripto para madenciliği Çin’de çok tutulan ve yapılan faaliyetlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki dünya genelinde yapılan madencilik faaliyetlerinin yüzde 50’sinden fazlası Çin’de gerçekleşiyor. Bu durumda Çin, madencilik işlemlerinde pastanın büyük bir kısmına sahip. Çin’de kripto para alım, satımları ile madencilik faaliyetleri oldukça önemli. Bu yüzden hükümetin böyle bir karar alması sonucu Bitcoin’de dahil olmak üzere bütün kripto paralarda ciddi düşüşler yaşanabilir. Hemen hemen tüm dünya Çin’den gelecek habere kilitlenmiş durumda.

Çin hükümeti madenciliği neden yasaklamak istediğini de açıkladı. Buna göre hükümet, ülkenin para birimi olan Yuan’ın daha fazla değer kaybetmemesi ve Yuan kullanımının daha fazla azalmaması için böyle bir karar almaya mecbur olduklarını açıkladı. Ayrıca ülkeden para kaçırılmasına da engel olmak için madencilik işlemlerini tamamen ortadan kaldırmak istediklerini vurguladılar. Önümüzdeki günlerde Çin hükümetinin bu konuda nasıl bir karar alacağı ise herkes tarafından merakla bekleniyor.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap