Çin En İyi ve En Kötü Kripto Paraları Açıkladı! İşte Derecelendirmenin Tam Listesi

Çin En İyi ve En Kötü Kripto Paraları Açıkladı! İşte Derecelendirmenin Tam Listesi

Paylaş
Çin En İyi ve En Kötü Kripto Paraları Açıkladı! İşte Derecelendirmenin Tam Listesi

Kriptokoin.com – Çin hükumetine bağlı bir kuruluş olan CCID, 35 popüler kripto para projesini teknik açıdan kapsamlı bir şekilde değerlendiren ve sıralayan 15. CCID Küresel Kamu Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi’ni yayımladı. Kripto paraların derecelendirildiği Çin’in devlet destekli kripto para endeksinin 15’incisini birlikte inceleyelim.

Çin kripto para derecelendirme raporunun 15’incisini yayınladı! Kriterler nelerdir?

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı’na bağlı olan CCID yeni kripto para derecelendirme raporunu yayınladı. Değerlendirme sonuçları, EOS, Ethereum ve TRON’un sırasıyla 151,4, 138 ve 137,8 puanla listedeki ilk üçte kaldığını gösteriyor. Bitcoin yine listede geride kaldı, ancak önceki listeye göre iki basamak atlayarak 103,9 puanla 9’uncu sırada konumlandı.  Değerlendirme modeli bir önceki raporlar ile tutarlı ve halen kripto paralar üç ana açıdan değerlendiriliyor: temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık.

Temel teknoloji, temel olarak kamu Blockchain’inin teknoloji uygulama seviyesini değerlendiriyor. Bu kategori toplam endeksin %65’ini oluşturuyor. Uygulanabilirlik, temel olarak pratik uygulamalar için kapsamlı halka açık Blockchain desteği seviyesini değerlendirir. Bu kategori toplam endeksin %20’sini oluşturuyor. İnovasyon kabiliyeti esas olarak kamu Blockchain’inin sürekli inovasyonunu inceliyor: Denetim noktaları arasında geliştiricilerin ölçeği, kod güncellemelerinin durumu ve kodun etkisi yer alıyor. Bu kategori toplam endeksin %15’ini oluşturuyor. CCID tarafından her bir kategori de kripto para projelerine tek tek puanlar veriliyor ve kripto paralar toplam puan üzerinden derecelendiriliyor.

İşte CCID’nin değerlendirmeleri sonucunda en iyi ve en kötü kripto paralar

Temel teknoloji alt endeksi açısından, EOS ve TRON hala listede birinci ve ikinci sırada yer alıyor ve STEEM üçüncü sırada konumlanıyor. Temel teknoloji alt endeksinin ortalama değeri önceki döneme göre çok değişmedi. Uygulanabilirlik alt endeksi açısından, Ethereum birinci sıraya yükseldi, ardından sırasıyla ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada NEO, TRON, Nebulas ve Ontology geldi. İnovasyon açısından ilk beş, Bitcoin, Ethereum, Lisk, EOS ve Monero’dur. CCID küresel halka açık Blockchian teknolojisi değerlendirmesini 2018’in başından beri uyguluyor. CCID’nin değerlendirmeleri sonucunda “en iyi ilk 5 kripto para” şunlardır:

EOSEthereumTRONNULSLisk

CCID’nin değerlendirmeleri sonucunda “en kötü ilk 5 kripto para” şunlardır:

IOTADecredBytecoinLitecoinZcash

Çin’in 15’inci derecelendirme raporundaki kripto paraların tamamının sıralamasını görmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Çin’le ilgili son dakika gelişmeleri adına “Çin DCEP’i Test Etmek için Ünlü Teknoloji Devi ile Ortaklık Kurdu!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap