“Çin Dijital Para Birimini Bu Süre İçerisinde Kesinlikle Başlatacak”

“Çin Dijital Para Birimini Bu Süre İçerisinde Kesinlikle Başlatacak”

Paylaş
“Çin Dijital Para Birimini Bu Süre İçerisinde Kesinlikle Başlatacak”

Kriptokoin – Edith Cheung, ulusun yeni dijital para birimini önümüzdeki altı ila on iki ay içinde “kesinlikle” başlatacağını söyledi.

Bu, Mayıs ayının başlarında potansiyel bir fırlatma için kapıların açık olduğu anlamına geliyor.

20 Kasım’da CNBC’ye konuşan Edith Cheung, yerel bir Çinli blok zincir yatırımcısı ve blockchain odaklı risk sermayesi fonu ortağı olan Capital of Proof, ülkenin önümüzdeki altı ila on iki ay içerisinde yeni dijital para birimini kesinlikle başlatacağını söyledi.

Cheung, dijital para birimleri hakkındakileri çok yakın serbest bırakmaya ikna etmek için açıklamaya gitti.

Mayıs Ayında Başlatılabilir

Ağa konuşan Cheung, “Kesinlikle önümüzdeki altı ila on iki ay içinde olacağını düşünüyorum.” diyor. Bu, Mayıs ayının başlarında potansiyel bir piyasaya sürme için kapıları açık bırakır.

“Çin, yıllardır dijital yuanı geliştirdiğini ortaya koydu, ancak üst düzey hükümet yetkilileri şimdiye kadar ne zaman gerçekleşebileceğini belirtmeyi reddetti.”

Cheung’e göre, yabancı ülkeler cevap vermeye hazır olmalı, çünkü Çin dünya çapında dijital bir enkarnasyon ya da ulusal para birimini başlatan ilk ülke olacak.

Cheung ayrıca “Gerçekten ABD’nin acele etmesi gerektiğini düşünüyorum; en azından dijital USD için güçlü bir düşünce ve politikaya sahip olmak gerekiyor.” açıklamasını yapıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap