Çin Devlet Medyası Bitcoin’i Konuşuyor

Çin Devlet Medyası Bitcoin’i Konuşuyor

Paylaş
Çin Devlet Medyası Bitcoin’i Konuşuyor

Kriptokoin – Çin, Bitcoin ve blockchain cazibesinin kısa sürede yavaşlamasını istemiyor gibi görünüyor. Pazar öğleden sonra (PST), Twitter’da, Çin devlet medyasının, önde gelen kripto para birimini bir makale aracılığıyla konuşmaya başladığını görüyoruz. BTC’nin fiyatı bu haber grubuna tepki göstermemiş olsa da, bu makale Çin’in önümüzdeki yıllarda kripto varlıkları hakkındaki bilgisi üzerinde ciddi bir etki yaratabilir.

Çin Bitcoin’i Konuşuyor

Pazartesi günkü Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi yayın organı olan Xinhua’nın o günkü yayınında “Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulaması” başlıklı bir makaleyi içeriyordu. Uygulanan kısıtlamalara rağmen, Çinli yatırımcıların bir kez daha kripto para birimi piyasasına yakından bakması için bir sebep daha ortaya çıkmış oluyor.

Tam sayfa makale, Sino Global Capital’den Matthew Graham tarafından paylaşıldı. Graham’ın dijital tercümanına göre, makale Bitcoin’e somut olmayan bir para birimi ve tırnak içinde “para birimi” diyor. Xinhua’nın yayınladığı makalede ayrıca, madencilik süreci kesintileri de dahil olmak üzere blockchain teknolojilerinin nasıl çalıştığı ifade ediliyor.

Xinhua’nın okur kitlesi ile ilgili somut istatistikler bulunmuyor, ancak büyük olasılıkla on milyonlarca okuru bulunuyor.

İlk Kez Yaşanmıyor

Bu, Çin medyasının ve büyük şirketlerin / bankaların ilk kez Bitcoin’e övgüde bulunduğu bir durum değil.

Bu yılın başlarında, Çin Merkez Bankası’nın Bitcoin’in birçok özelliği hakkında ayrıntılı bir makale yayınladığı bildirilmişti

Blockstream’in CSO’su tarafından yazılan makalenin okunaklı ve kaba bir çevirisine göre, Samson Mow, Bitcoin’in nasıl çalıştığını, kripto para birimlerinin fiyatının neden arttığını ve BTC’nin doğal olarak neden değer taşıdığı açıklanmıştı.

Yazıda yer alan bir info grafik Bitcoin endüstrisi tarihinde gösterilen önemli noktalara; “Bitcoin Pizza” hikayesinden, Warren Buffett’in dijital varlıklar, BTC’nin tedarik limiti ve son yıllarda görülen fiyat hareketleriyle ilgili dikkat çekici yorumlarına yer vermişti.

Sadece bir yıl önce düşünüldüğünde, bu gelişmelerin çok önemli olduğunu belirtelim. Zira bazı forumlarda kripto para birimlerinin biraz tabu olduğunu bildiren raporlarla Çin kripto para biriminin artık çok yakınımızda olmadığını düşünmek biraz delilik olur.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap