Çin Devlet Medyası Bitcoin’i 1,4 Milyar insana manşet yaptı

Çin Devlet Medyası Bitcoin’i 1,4 Milyar insana manşet yaptı

Paylaş
Çin Devlet Medyası Bitcoin’i 1,4 Milyar insana manşet yaptı

Çin, Bitcoin ‘i tamamen benimseme yolunda bir adım daha attı ve kripto paraya “Blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması” adını verdi.

Çin devlet medyasından bu son kabul, Bitcoin ve blockchain arasındaki garip gri alanın aşılmasını sağlıyor. Son olarak, yıllarca kınanan ve yeni çıkan teknolojiyi yasaklayan yasalara rağmen, Çin Devleti’nin aslında BTC’ye bir nevi destek verdiğini görüyoruz.

Bitcoin, Sadece Blockchain Değil

Haber, Sino Global Capital’in CEO’su Matthew Graham’dan geldi. Graham, dünyadaki en etkili haber kuruluşlarından biri olan ve devlet tarafından işletilen bir medya kuruluşu olan Xinhua Haber Ajansı’ndan bir makale paylaştı.

Makalede, Çin devlet medyası Bitcoin’i “Blockchain’in İlk Başarılı Uygulaması” olarak övdüğü dile getiriliyordu.

“Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulaması” başlıklı yazı, Bitcoin’in inceliklerini ortaya koyuyor ve olumlu haberler ile Xinhua’nın “gelecekteki para birimi gelişimi” olarak adlandırdığı kavramı destekliyor.

Makalede, özel ve genel anahtarların eksileri- -artıları, madencilik, halving protokolünün kısa bir açıklaması – ve hatta daha da şaşırtıcı olan – Bitcoin’in anonimliğine vurgu yapan yorumlar bulunuyor.  Ancak makalede BTC’nin yasadışı kullanımına ilişkin retorik bir uyarı da bulunuyor.

Ne olursa olsun, bu çok sayıda Çinli vatandaşı Bitcoin ile iletişim halinde bulunuyor. Xinhua’nın okuyucu istatistiklerini açıklanmamasına rağmen, Çin Komünist Partisi’nin Propagandası’nın tek distribütörlerinden biri olarak duruyor ve Çin’de 37 ve dünya çapında 107’den fazla haber bürosuna sahip.

ccn

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap