Çin Blockchain’e Giderek Isınıyor: Yeni Uygulama Sigortaya Yönelik

Çin Blockchain’e Giderek Isınıyor: Yeni Uygulama Sigortaya Yönelik

Paylaş
Çin Blockchain’e Giderek Isınıyor: Yeni Uygulama Sigortaya Yönelik

Kriptokoin – Çin’in yakın zamanda teknolojinin resmi olarak onaylanmasına paralel olarak, devlete ait en büyük finansal kuruluşlardan biri kendi blok zincirini başlattı. Yeni Çin Merkez Bankası platformu, ülkenin sigortacılık endüstrisinde şeffaflığı ve verimliliği artırmayı hedefliyor

Sigorta blok zinciri çözümü, bankanın sigorta yönetimi bilgi teknolojileri departmanının ürünüdür ve önde gelen birçok sigorta şirketi ile de ortaklık yapıyor. Buradaki fikir, müşterilerin poliçe ayrıntılarını, ağın katılımcıları arasında dağıtılan deftere yüklemek. Her katılımcı daha sonra talep sürecinin bir parçası olarak ihtiyaç duydukları zaman ve ayrıntılara hızlı bir şekilde erişebilir.

Yurtiçi haber kaynağı Sina göre, platform Hyperledger Fabric kullanılarak inşa edilmiş durumda. Bu, Çin’den çıkan hem özel hem de halka açık blok zinciri projelerinin sayısı göz önüne alındığında biraz şaşırtıcı. Yeni bir Nasdaq raporunda, ülkenin devletin onaylanmasından önce bile blockchain kalkınmasında dünyaya rahat bir şekilde öncülük ettiğini gösteren birçok veri kaynağından kanıtlar bir arada yer alıyor.

Çin Bankası ve IBM

Ancak, Çin Merkez Bankası yakın zamanda IBM ile bir anlaşma yaptı. Geçtiğimiz ayda ikisi arasında finansal teknolojiyi keşfetmek için kurulan ortaklığa bakıldığında, Hyperledger Fabric ile çalışma seçeneği daha mantıklı geliyor.

Çin Merkez Bankası, kullanıcılarını bir süredir sigorta blockchain çözümüne dahil etmeye hazırlanıyor. Kurumun Eylül ayına kadar dört milyondan fazla poliçe topladığı bildirildi.

Çin Bankasının Hazırlıkları

Bank of China’nın yeni sigorta blok zinciri girişimi için hazırlıkları büyük olasılıkla bir süredir çalışmalarda olmasına rağmen, hükümetin onaylaması sayesinde Çin’de devlete ait ve özel kuruluşlar tarafından başlatılan daha birçok blockchain projesinin görüleceğine işaret ediyor. Örneğin, Huawei ve Çin Halk Bankası (Çin’in merkez bankası) arasındaki yakın zamanda blok zinciri teknolojisini keşfetmek için yapılan ortaklıklar bildirilmişti.

Açıkçası, blockchain teknolojisinin onaylanması hem yerel hem de uluslararası blockchain şirketleri için büyük bir nimet. Bununla birlikte, haberlerin kripto para piyasasını nasıl etkilediği tamamen farklı bir soru.

Kripto para meraklıları için potansiyel olarak heyecan verici birkaç gelişme arasında, Çin hükümeti tarafından yayınlanan Bitcoin ve Ethereum’a referanslar içeren blok zinciri öğrenme materyalleri bulunmakta. Bu arada hükümet ayrıca, kripto para biriminin madenciliğine karşı daha yumuşak bir duruş alıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bu gelişmelere, devlet medyasında kripto para birimleri konusunda spekülasyonlar yapılmasına karşı uyarılar da eşlik etmekte. Blockchain teknolojisinin yararlarını kabul ederken, kripto varlıklarına gelince halk rasyonel davranmaya çağrılıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap