Çin Blockchain Komitesi Kurdu

Çin Blockchain Komitesi Kurdu

Paylaş
Çin Blockchain Komitesi Kurdu

Çin geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde blockchain çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Hükümet şimdi bu çalışmaları daha etkili bir şekilde değerlendirebilmek için özel bir komite kurdu.

Blockchain Komitesi

Çin Hükümeti tarafından yayınlanan resmi bilgilere göre ülkede blockchain ile ilgili yeni bir komite kuruldu. Bu komitenin başlıca görevi blockchain ile ilgili yeni standartlar oluşturmak olacak. Böylece ülkedeki blockchain projeleri bu standartlara göre değerlendirilebilecek.

Cointelegraph’ın haberine göre bu listede şu anda 71 isim bulunuyor. Bu isimlerden bazıları Çin Merkez Bankası, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Tencent, Baidu ve Zheijang Üniversitesi gibi kurum ve kuruluşlardan görev alıyor.

Çalışmalar Hızlandı

Günümüzde neredeyse 2 milyon kişiye bulaşan Koronavirüsün merkezi Çin’deydi. Çinli yetkililer aylar süren mücadelenin ardından bu virüsü büyük ölçüde kontrol altına almayı başardılar.

Çin’deki Koronavirüs vakalarının sayısı azalırken ülkedeki yaşam normale dönmeye başladı. Bu arada Koronavirüs yüzünden aksayan, ertelenen projeler de yeniden gündeme gelmeye başladı.

Çin Hükümeti Koronavirüs yüzünden blockchain çalışmalarını da biraz yavaşlatmak zorunda kalmıştı. Ancak virüsün kontrol altına alınmasıyla birlikte hükümet bu çalışmaları yeniden hızlandırma kararı aldı.

Hükümet blockchain çalışmalarını hızlandırdıktan sonra yerel yönetimlere de bir talimat gönderdi. Çin’deki yöneticiler bu talimat doğrultusunda özellikle blockchain, 5G ve yapay zeka alanlarında çalışan ekipleri desteklemeye başlayacaklar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap