Çin, Blockchain hamleleriyle ABD’ye ve dolara darbe vurabilir mi?

Çin, Blockchain hamleleriyle ABD’ye ve dolara darbe vurabilir mi?

Paylaş
Çin, Blockchain hamleleriyle ABD’ye ve dolara darbe vurabilir mi?

Ünlü milyarder Michael Novogratz, ABD’nin rezerv statüsünün Çin’in Blockchain ve kripto para birimi devrimi sayesinde zayıflatılacağı konusunda uyardı. Fintech gibi bazı alanlarda Çin’in çoktan önde olduğunu söyleyen Novogratz, ABD’nin Çin’i uzaktan takip ettiğini vurguladı.

Çin, yuanı küresel rezerv para birimi haline getirmek istiyor

Çin’de bir rönesansın başlamak üzere olduğunu söyleyen Michael Novogratz, Çin’in yuanı küreselleşmiş bir para birimi haline getirebileceğinin altını çizdi. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain’e destek sözü verdiğine dair yaptığı son açıklamalarda, hükümetin konuyla ilgili tutumu açıkça görülmüştü.

Geçen hafta, Huawei ve Çin Merkez Bankası, Blockchain geliştirmelerini de içeren bir dizi anlaşma imzaladı. Hareket, görünüşte, yuan tabanlı bir kripto para biriminin gelişimini hızlı bir şekilde izlemek içindi.

Zuckerberg de uyarmıştı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçen ay gerçekleşen senatoda Çin hükümetinin kripto oyununa girmesinden duyduğu endişeleri dile getirmişti.

Oturumda Zuckerberg, milletvekillerini Libra ağını desteklemeye teşvik ederken, Çin gibi ülkelerin ABD’nin önüne geçmeye yaklaştığını vurguladı. Hükümetin, finansal liderliği garanti altına almak için dijital bir dolar para birimi oluşturması gerektiğini savundu.

ccn

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap