Çin Basını Blockchain Çılgınlığına Karşı Uyarılar Yaptı

Çin Basını Blockchain Çılgınlığına Karşı Uyarılar Yaptı

Paylaş
Çin Basını Blockchain Çılgınlığına Karşı Uyarılar Yaptı

Çin Başkanı Xi Jinping’in ulusal bazda blockchain teknolojisinden faydalanmalıyız alt metnini içeren açıklamasının ardından; Çin’de Blockchain odaklı işler adeta tavan yaptı.

Jinping’in kullandığı ifadeler sonrasında birçok kurum, tüm odağını bir anda Blockchain teknolojisi ve onunla odaklı işlere doğru çevirirken, medya ise bu alanda ayakların yere sağlam basması gerektiğine vurgu yaptı.

Çin Devleti’nin resmi haber ajansı olan Xinhua News Agency, konuyla ilgili olarak bir haber yaptı ve bireysel yatırımcıları, Blockchain teknolojisi ile ilgili işlerin içerdiği yatırım riskleri hakkında dikkatli olmaya çağırdı.

Şu anda ülkedeki Blockchain sektörü ile ilgili olarak yapılan haberlerin bir kısmının ‘abartı’ olduğunu ifade eden yetkililer, bunu da bir örnekle açıkladı.

Xinhua’ya göre, Çin’de şu anda sadece 40 firma, Blockchain ile ilgili olarak tam bir yol haritası açıkladı. Buna karşın yabancı basında Çin’de 3 bine yakın şirketin şu anda blockchain teknolojisini kullandığı yönünde haberler çıktığı hatırlatıldı.

Çin Basını, Blockchain teknolojisinin ulusal çapta kullanılması gereken bir sistem olduğunu söylerken, yatırımcıların bu noktada akıntıya kapılıp kısa yoldan para kazanma amacıyla yola çıkmaması gerektiğine de vurgu yaptı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap