Charlie Lee’den Kripto Evrenini Heyecanlandıran Bomba İddia: Satoshi Nakamoto Geri Dönmüş Olabilir

Charlie Lee’den Kripto Evrenini Heyecanlandıran Bomba İddia: Satoshi Nakamoto Geri Dönmüş Olabilir

Paylaş
Charlie Lee’den Kripto Evrenini Heyecanlandıran Bomba İddia: Satoshi Nakamoto Geri Dönmüş Olabilir

Kriptokoin – Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, kısa süre önce gizemli kripto para biriminin babası ve Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun kimliği hakkında bomba gibi bir iddia ortaya attı.

Bir rapora göre, MimbleWimble protokolüne dayanan yeni bir mahremiyet coini olan Grin, birkaç saat önce 50 BTC  isimsiz bir bağış aldı. Gönderenin adresinin yaşı, Charlie Lee’yi bağışın Satoshi’den geldiği konusunda ikna etmiş durumda.

Charlie, Anonim Bağışçının Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Etti

Coinness’in önerdiği bir güncellemeye göre, Grin’in resmi Telegramı grubu hakkında 12 Kasım 2019’un erken saatlerinde özel bir dikkat çeken bir konuşma yapıldı.

Konuşma Grin geliştiricisi David Burkett ile Litecoin (LTC) ‘in yaratıcısı Charlie Lee arasındaydı. Konuyla ilgili olarak David, isimsiz bir şahsın bağışladığı 50 BTC’nin alındığını açıkladı.

Daha sonra, Lee, bağışın gerçek Bitcoin (BTC) mucidi Satoshi Nakamoto’nun yaratıcısı tarafından yapıldığı iddiasıyla ortaya çıktı. Kanıtı, söz konusu bağışla bağlantılı blok zinciri adresinin 9 yıl önce oluşturulduğu gerçeğine dayanıyor.

Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Çevreleyen Tartışma

Anonim Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kişiliğine dair tartışma hala her zamanki gibi tazeliğini koruyor. Kimliği bilinmemekte ancak kripto para evreninde halen varlığı tartışılıyor.

Bitcoin’in ortaya çıkmasından bu yana, yıllar geçtikçe yaratıcısının gerçek kimliği hakkında cevaplardan daha fazla soru ortaya çıkardı. Bir grup insan Satoshi’nin sadece tek bir kişi değil, bir grup insan olduğunu iddia ederken, bazıları ise başkaları olduğunu iddia ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap