Charles Hoskinson İddialı: Hydra Saniyede 1000 İşlem Yapabilecek!

Charles Hoskinson İddialı: Hydra Saniyede 1000 İşlem Yapabilecek!

Paylaş
Charles Hoskinson İddialı: Hydra Saniyede 1000 İşlem Yapabilecek!

Ölçeklenebilirlik Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerinin en büyük sorunlarından birisi olmaya devam ediyor. Kripto para ekosisteminin bölüm sonu canavarı gibi gözüken bu soruna yönelik önemli bir iddia ise Cardano‘nun arkasındaki isim, Charles Hoskinson‘dan geldi.

Hydra, Aranan Kan Olabilecek Mi?

Charles Hoskinson, Hydra isimli ikinci katman zincir dışı ölçeklenebilme çözümünün, saniyede 1.000 işleme kadar çıkabileceğini ve bütün bu ölçeklenebilirlik sorunlarını geride bırakacağını düşünüyor. IOHK tarafından yaklaşık beş yıl süren bir geliştirme sonrasında yayınlanan Ourobouros Hydra teknik belgesi, bu gelişmenin potansiyelini açıklıyor.

Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada bunun mühendislik harikası olduğunu, ikinci katmanlı çözümü ile Cardano protokolünü ciddi anlamda hızlandırabileceğini vurguladı. Hydra ağında ağ düğümleri yerine “kafa” olarak tabir edilen unsurların olacağını belirten Hoskinson, her bir kafanın saniyede 1.000’e yakın işlem kapasitesi olacağını ve bütün ağın kapasitesinin inanılmaz boyutlara ulaşacağını belirtti.

Bununla beraber Cardano CEO’sunun 2019 yılının sonuna yetiştirme sözü verdiği Shelley ana ağına ise hala geçilememesi nedeniyle eleştirdiği biliniyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap