Charles Hoskinson: Hydra, Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

Charles Hoskinson: Hydra, Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

Paylaş
Charles Hoskinson: Hydra, Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

Cardano ekosistemi son günlerde özellikle geliştirilen Shelley test ağının kullanımı ve yaygınlaştırılması ile meşgul gözüküyor. Shelley ana ağının piyasaya sürülme tarihi yaklaştıkça, Cardano’yu piyasaya süren IOHK kurucusu Charles Hoskinson da iddialarını arttırmaya başladı.

Ethereum Bizden Yavaş

Hoskinson bunun temel olarak istikrarı ve güvenliği arttıracağını vurgulasa da, hız konusunda da yeni bir iddia ortaya attı. Ethereum kurucu ortaklarından da olan Hoskinson, Shelley ağındaki yeni nesil Hydra protokolünün özelliklerini açıkladı. Bunun hakkındaki ilk detaylı açıklamanın Şubat ayında yapılacağını açıklayan Hoskinson, protokolün Ethereum‘dan en az 5 kat hızlı olduğunun altını çizdi:

“Hydra protokolü oldukça iyi. Geliştirmeler konusunda tabii ki boşluk var ancak şimdiki haliyle bile Ethereum’un en üst verimlilik seviyesinden minimum 5 kat hızlı. Ve bu hali agresif optimizasyon çabaları olmadan mümkün oluyor.”

Hoskinson’a göre Cardano’nun başarılı olabilmesi için gerek duyulan en önemli unsurlardan birisi “iyi bir çoklu-varlık standardına” sahip olması. Ünlü CEO yeni protokol ile böyle bir gelişmenin de getirileceğini ifade etti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap