Changpeng Zhao: Binance’in Çin’e Girmesi Oldukça Zor!

Changpeng Zhao: Binance’in Çin’e Girmesi Oldukça Zor!

Paylaş
Changpeng Zhao: Binance’in Çin’e Girmesi Oldukça Zor!

Malta merkezli kripto para borsası Binance, son günlerde ilk merkezinin bulunduğu Çin ile çok fazla anılmaya başladı. Bundan birkaç gün önce gün yüzüne çıkan haberlerde, Çin’in Binance’in Şangay ofisini kapattığı belirtilmişti. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunların gerçeği yansıtmadığını ifade etmiş ve iddiaların asılsız olduğunu açıklamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Zhao, Blockshow’a verdiği röportajında şirketin büyümesini ve Çin’e yönelik olası hamlelerini de açıkladı. Çin’in özellikle Başkan Xi Jinping’in açıklamalarından sonra Bitcoin ve kripto para hacmi açısından yükselişe geçtiğini belirten CZ, bu pazara girmeye niyetli olmadıklarını da ifade etti.

Bir zamanlar Çin içerisinde kurulu olan ancak daha sonra artan yasaklar ile Çin’den çıkarak Malta’ya geçiş yapan Binance, yeniden Çin’e geçebileceği iddiaları ile anılsa da, Changpeng Zhao bunun çok zor olduğunu belirtti.

Çin ve ABD Kıyaslaması

Kripto para borsalarının yasaklanması ve ülkedeki madencilik topluluğunun kurulu bir düzene geçmesi yüzünden Çin’e yeniden girişin çok zorlu olabileceğini belirten CZ, buna ek olarak Çin ve ABD arasında da bir kıyaslama yaptı. ABD’nin regülasyonlar konusunda çok daha zorlu bir pozisyonda olduğunu belirten CZ, Başkan Xi’nin Çin içerisinde Trump’ın ABD içerisinde sahip olduğu güçten daha fazlasını elde ettiğini ve bu yüzden regülasyonların kolaylıkla kabul edilebileceğini dile getirdi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap