Changpeng Zhao, 28 Milyar Dolarlık Serveti İnkar Etti

Changpeng Zhao, 28 Milyar Dolarlık Serveti İnkar Etti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Changpeng Zhao, 28 Milyar Dolarlık Serveti İnkar Etti

Changpeng Zhao 27 Nisan’da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bloomberg’in son finans zenginleri listesindeki servetiyle ilgili kimi bilgilerin yanlış olduğunu söyledi.

Bloomberg’in zenginler listesine nazaran, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun dünya çapında birinci üç finans milyarderi ortasında yer alması gerekiyor. Lakin Zhao, kimi ana akım medya tarafından bildirilenden çok daha az servete sahip olduğunu tez ediyor.

Zhao: Sayıların Hepsi Yalan

Binance CEO’su Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, servetiyle ilgili birtakım bilgilerin yanlış olduğunu belirtti.

Zhao, yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi: “Rakamların hepsi yanlış, benim o kadar servetim yok. Bunu neden yaptıklarını bilmiyorum.” Yaptığı paylaşıma 4 ile başlayan Zhao, servetinin Dan Gilbert’in 10.4 milyar doları ile Uday Kotak’ın 13 milyar doları ortasında bir yerde olması gerektiğini ima etti.

Binance CEO’su ayrıyeten, iflas eden FTX borsasını hiçbir vakit rakip olarak görmediğini söyledi.

Changpeng Zhao, Bloomberg ve Forbes üzere büyük ana akım kaynaklardan gelen bilgileri tekraren reddetti ve raporlarını ekseriyetle FUD olarak nitelendirdi. Şubat ayı sonlarında Binance CEO’su, Forbes’un Binance’in 2022’de 1,8 milyar dolarlık bir süreci içeren bilinmeyen bir atak ile ilerlediğini tez eden makalesine cevap verdi. CZ, Forbes’un bir borsanın nasıl çalıştığını bilmediğini savundu.

Daha evvel CEO, Binance’in ABD’li iş ortaklarıyla bağlarını kesmeyi düşündüğünü tez eden bir Bloomberg raporunu da yalanlamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap