CFTC Üyesi, Anonimliği Azaltmayı Öneriyor

CFTC Üyesi, Anonimliği Azaltmayı Öneriyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CFTC Üyesi, Anonimliği Azaltmayı Öneriyor

Emtia Vadeli Süreçler Komitesi (CFTC) üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto şirketlerini kullanıcıların dijital kimliklerini doğrulamaya çağırdı.

CFTC yetkilisi, 25 Nisan’da Londra’da düzenlenen City Week 2023’te Yasadışı Finans ve Dijital Finansın Öteki Temel Riskleri bahisli açılış konuşmasında değerli sözlere yer verdi. Romero, kongrenin anonimlik ve dijital kimliği ele alan yeni kanunları değerlendirdiğini söyleyerek, kripto şirketlerine anonimliği azaltma davetinde bulundu.

Finansal İstikrarın Değerini Vurguladı

Romero, hükümetlerin ve bölümün kripto para ünitelerini yasadışı finans için cazip kılan birincil özellik olan anonimlikle uğraş etmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmasının devamında piyasa bütünlüğü, ulusal güvenlik ve finansal istikrarın çok kıymetli olduğunun altını çizen Romero, bunlardan ödün verilmeyeceğini ve dijital varlıklar ile alakalı risklerin yönetilmesi gerektiğini söyledi. Yasadışı finans risklerini azaltmanın yolunun, kimlik doğrulama problemini ele almaktan geçtiğini belirten Romero, konuşmasına şu kelamlar ile devam etti: “Halka açık blok zinciri şeffaflık ve izlenebilirlik sunsa da, karıştırıcıların ve anonimliği artıran teknolojinin kullanımı değerli risk potansiyelini artırıyor.”

Romero’ya nazaran kripto şirketleri, karıştırıcılara ve anonimliği artıran teknolojilere güvenmeden de müşterileri için finansal kapalılığı koruyabilir.

Kongre de anonimlik ve dijital kimliği ele alan yeni kanunların değerlendirildiğini söyleyen Romero, ABD hükümetinin kriptonun yasadışı finans için kullanılmasını önlemeye öncelik vereceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap