CFTC Eski Başkanı, Dijital Doları Tanıtmak İçin Kar Amacı Gütmeyen Vakıf Kurdu

CFTC Eski Başkanı, Dijital Doları Tanıtmak İçin Kar Amacı Gütmeyen Vakıf Kurdu

Paylaş
CFTC Eski Başkanı, Dijital Doları Tanıtmak İçin Kar Amacı Gütmeyen Vakıf Kurdu

CFTC’nin bir önceki başkanı olan Christopher Giancarlo, dijital doları desteklemek ve bu konu ile ilgili olarak farkındalığı arttırmak için kar amacı gütmeyen bir vakıf kurduğunu açıkladı.

Kurduğu yeni şirkette taşınabilir dolar konseptini tanıtmak isteyen Giancarlo, para gönderiminin bir mesaj kadar kolay olmasını hedefliyor.

Dijital Dolar Vakfı olarak ifade edilen bu vakıfta Giancarlo’yu dünyaca ünlü IT firması Accenture destekleyecek. Bilindiği gibi Accenture, dijital para konseptleri için şu anda Bank of Canada, Singapur Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası ve İsveç’in Riksbank’ı ile çalışmalar yapıyor.

‘Kripto baba’ olarak anılan ve CFTC’de görev yaptığı süreç boyunca kripto para regülasyonları konusunda hep olumlu davranan Giancarlo’nun bu kurduğu yeni şirketteki diğer kurucular arasında ise eski CFTC üyesi Daniel Morfine ve Giancarlo’nun kardeşi Charles Giancarlo yer alıyor.

Dijital ve taşınabilir dolar konsepti ile ilgili olarak da şu ifadeler kullanılıyor:

”Dijital dolar, bundan sonraki dönemde yapılan para transferlerini zaman ve mekandan bağımsız kılabilecek kadar güçlü bir konsept. Amacımız hem Amerikan gelenekleri ve yasaları ile uyumlu, hem de günümüz teknolojisine uygun bir konsept geliştirmek.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap