Celsius Estate, B serisi yatırımcılarıyla GK8 satışının geliri üzerine anlaştı

Celsius Estate, B serisi yatırımcılarıyla GK8 satışının geliri üzerine anlaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Celsius Estate, B serisi yatırımcılarıyla GK8 satışının geliri üzerine anlaştı

İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius’un alacaklıları ve B serisi yatırımcıları, GK8’in satışından elde edilen 25 milyon doların hissedarlara dağıtılması konusunda anlaştı. Bu ölçünün 24 milyon doları yasal masraflar için ayrılırken 1 milyon dolar küme ortasında dağıtılacak.

Self-custody platformu GK8, Celsius’un iflas sürecinin bir kesimi olarak Galaxy Digital’e satılmıştı. Satışın ayrıntıları açıklanmasa da Galaxy’nin sözcüsü Michael Wursthorn, Celsius’un platformu 115 milyon dolara satın almasından çok daha düşük bir fiyata alım gerçekleştirdiklerini belirtmişti.

Celsius, B Serisi tipini 2021 Kasım’da kapatmıştı. Büyüme sermayesi şirketi Westcap ve Quebec’in emeklilik fonlarından biri tipe liderlik yapmış ve talebin yüksek olması nedeniyle toplam fon ölçüsü 400 milyon dolardan 750 milyon dolara çıkarılmıştı.

B Serisi hissedarlarından bir küme, ayrılan 24 milyon doların tüm yasal masrafları kapsamadığı tarafında itirazda bulunurken başka bir küme 1 milyon doların haksız bir kar olduğunu savundu.

En büyük Seri B hissedarları kümesi ise 1 milyon doları tüm hissedarlarla eşit olarak paylaşmayı planladıklarını ve mahkemenin itirazları göz arkası ederek iflas sürecinin ilerlemesine müsaade verilmesi gerektiğini belirtti.

Celsius ve alacaklıları, 18 Temmuz’da tekrar mahkemeye çağrılacak.

Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky, şirketin çöküşüne ait yapılan bir soruşturmanın akabinde geçen hafta tutuklandı. Celsius’a ise ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Ticaret Vadeli Süreçler Komitesi (CFTC) ve Federal Ticaret Komitesi (FTC) tarafından dava açılmış durumda.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap