Celsius CEO’suna göre, Bitcoin’de 30,000 dolar için 3 büyük neden var

Celsius CEO’suna göre, Bitcoin’de 30,000 dolar için 3 büyük neden var

Paylaş
Celsius CEO’suna göre, Bitcoin’de 30,000 dolar için 3 büyük neden var

Büyük kripto kredi şirketi Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin’in yılın sonuna kadar 20 – 30 bin dolar aralığında olacağına inandığını söyledi.

Messari CEO’su Ryan Selkis’in podcast yayınına konuk olan Mashinsky, buna gerekçe olarak aşağıdaki 3 şeyi gösterdi:

Bitcoin blok ödülü yarılanması yaklaşıyor

Mashinsky, çoğu insanın madencilik ödülünün yarıya indirilmesini bir katalizör olarak etkisini hafife aldığı görüşünde.

Beklenen yarılanma, mevcut verilere göre, 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşecek ve 12.5 BTC’lik blok ödülü, 6.25 BTC’ye inecek. Böylece piyasaya giren günlük BTC sayısı yarı yarıya azalacak ve arz düşecek. Yarılanmanın Bitcoin’in fiyatını destekleyeceğine dönük argümanın temel dayanak noktası, talebin en azından aynı kalması ve arzın yarı yarıya düşmesinde yatıyor.

Büyük jeopolitik olaylar ve krizler

Mashinsky, jeopolitik istikrarsızlıkların Bitcoin için itici bir güç olacağını öngörüyor. CEO’nun teorisine göre, artan jeopolitik gerilimler, yatırımcıları Bitcoin’e yönlendirecek ve bu da fiyatları artıracak.

Artan benimseme

Mashinsky, piyasanın yeni insanlara ihtiyaç duyduğunu söylüyor. CEO, bu konuda “Kitlesel benimseme için kullanıcı deneyimi sorununu çözmemiz gerekiyor, ayrıca daha fazla fayda, daha az oynaklık sağlamalı, işlem sürecini iyileştirmeliyiz.” diyor. Mashinsky’ye göre, yenilikçiler bu sorunlara çözüm getirdikçe kullanıcılar da onları takip edecek.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap