Celsius Alacaklıları Şeffaflık Talep Ediyor

Celsius Alacaklıları Şeffaflık Talep Ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Celsius Alacaklıları Şeffaflık Talep Ediyor

Celsius alacaklıları, birtakım FTX kullanıcılarının Celsius’un fiyatını manipüle etmiş olabilecek kuşkulu süreçlerde bulunduklarını sav ediyor.

Komite tarafından temsil edilen Celsius Network’ün alacaklıları, FTX’e mahkeme celbi çıkarmak için iflas yargıcından müsaade istedi ve CEL coin’in kuşkulu süreçlerine karıştığı argüman edilen 10 kripto cüzdanı hakkında bilgi talep etti. Alacaklılar, FTX’ten gelen bilgilerin süreçlerin yasal olup olmadığını belirlemede yardımcı olacağına inanıyor.

FTX ile Bağlantılı 947 Süreç Tespit Edildi

Komite, kuşkulu süreçleri belirlemek için blok zincir danışmanı Elementus’un yardımını aldı. Komite tarafından 26 Nisan’da dosyalanan mahkeme celbinde şu tabirler yer aldı: “Elementus, on ferdî cüzdan ve FTX tarafından işletilen on cüzdan ortasında üç günlük periyot boyunca CEL token yatırma ve çekme süreçlerinin neredeyse teğe bir alakasını içeren 947 süreç tespit etti.”

Celsius Network’ün alacaklılarını temsil eden komite, FTX’ten istedikleri bilgilerin, CEL’i içeren süreçlerin fiyatını yapay olarak şişirmeyi amaçlayıp amaçlamadığını belirlemede çok değerli olduğunu belirtti.

Komite ayrıyeten, CEL’de alınan rastgele bir kısa duruma ait bilgi talep etti. Mahkeme belgesine nazaran, bu sürecin de fiyat üzerinde olumsuz bir tesiri olmuş olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap