Çek Firması, İsrail’de Blockchain Startup’ları için 100 Milyon ABD Doları Değerinde Girişim Fonu Kurdu!

Çek Firması, İsrail’de Blockchain Startup’ları için 100 Milyon ABD Doları Değerinde Girişim Fonu Kurdu!

Paylaş
Çek Firması, İsrail’de Blockchain Startup’ları için 100 Milyon ABD Doları Değerinde Girişim Fonu Kurdu!

Yatırım bankacılığı firması Benson Oak, İsrail merkezli yeni şirketlere “bugün yaklaşık 100 milyon dolar” değerinde bir blok açmaya karar verdi.

Çek merkezli dev iştiraki Benson Oak Ventures, özellikle İsrail pazarına odaklanacak.

Zaten 25 milyon dolarlık bir artışa sahip olan şirket, hem İsrail’in bir yetki alanı hem de yerel işletme projeleri potansiyeline olan inancını dile getirerek 75 milyon dolar daha bekliyor.

Benson Oak’un yönetici ortağı Robert Cohen, Kudüs’te yerel bir gazeteye verdiği demeçte şunları söyledi: “İsrail’de geleceğin platformlarına liderlik eden ve teknoloji kullanımının önündeki en büyük engelleri kaldıran dev girişimcilerin olduğuna inanıyorum. Altı yıl önce İsrail’e taşındım ve şirket kurma tutkusuyla, Benson Oak Ventures’ı İsrail’deki ve dünyanın en iyi girişimcilerine finansal ve operasyonel sermaye sağlamak için yeni bir platform olarak kurdum.”

Firmanın İsrail faaliyetindeki en son adım olsa da, blockchain sistemiyle serbest bırakılacak olan fondaki potansiyel katılımcıların detaylarıyla yeni bir yön oluşturuyor.

Benson, 2003’ten beri internet güvenlik şirketi AVG’ye destek olmak üzere ilk fonuyla 5 milyar dolardan fazla artış gösterdi. Ayrıca şirket yatırımcıları arasında dünyanın dört bir yanından özel kişiler, aile ofisleri ve stratejik şirketler bulunmakta. Benson Oak, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti ve İsrail’de yüksek teknolojiye yatırım yapan üç fon kurdu. Yeni fonun misyonu, blockchain teknolojilerine vurgu yaparak, İsrail’in yeni kuruluşlarına yatırım yapmak.

2003’teki ilk teknoloji fonu, şirket New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açıldıktan sonra 100 kez yatırımın geri dönüşünü sağlayan Internet güvenlik şirketi AVG’ye yapılan bir yatırımı içeriyordu.  

Blockchain teknolojisi bu arada ülkede bu yıl daha da popüler olmaya devam ediyor İsrail hükümeti kamu hizmetlerinde ve daha fazlasında blok zincir tabanlı yeniliklere yönelik uygulamalı bir tutum benimsiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap