Çarpıcı grafik: Madenciler, piyasaya Bitcoin boşaltıyor

Çarpıcı grafik: Madenciler, piyasaya Bitcoin boşaltıyor

Paylaş
Çarpıcı grafik: Madenciler, piyasaya Bitcoin boşaltıyor

Bitcoin’in dünden bu yana 8500 dolar seviyelerinden devam eden düşüşü sırasında ilk kez harcanan Bitcoin’lerin miktarındaki artış dikkat çekti.

Byte Tree tarafından sağlanan verilere göre, dün Bitcoin yaklaşık 8500 dolardan işlem görürken birkaç saat içinde ilk kez harcanan Bitcoin’lerin toplam değeri 12.5 milyon doları buldu.

İlerleyen saatlerde azalan satışlar bugün öğle saatinde dramatik bir şekilde hızlandı. TSİ 05.00’te 6.8 milyon dolarlık ani bir satış gelirken 13.00 civarı ise ilk kez harcanan BTC’lerin toplam ederi 17.6 milyon dolara kadar tırmandı.

Aşağıdaki grafik üzerinden de net bir şekilde görülebilen bu durum, kripto para madencilerinin piyasaya yoğun bir şekilde Bitcoin sattığını ortaya koyuyor.

Kaynak: Byte Tree

Nitekim bu satışlarla beraber en büyük kripto para bugün 7990 dolara kadar geriledi.

Bitcoin’de 1. harcama ölçümü, BTC’lerin üretim cüzdanından ilk kez taşınmaları üzerinden gerçekleştiriliyor. Yani, üretilen Bitcoin’ler, üretim cüzdanından taşındığında bu ilk harcama olarak varsayılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap