Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım

Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım

Paylaş
Uzman Coin: Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincire 100 milyon dolar yatırım

Cardano’nun yatırım kolu olan Emurgo, Pazar günü yapılan Cardano 2021 Zirvesi’nde DeFi, NFT ve blok zincir eğitimi için 100 milyon dolarlık yatırım ayırdığını duyurdu.

Emurgo CEO’su Ken Kodama, bu yatırımın Cardano ekosisteminin gelişmesini hızlandıracağını söyledi ve daha sonra attığı tweet’te de çalışmaların 2022’de başlayacağını belirtti.

Bilindiği üzere Cardano’nun yaratıcı kurumlarından biri olan Emurgo, geliştiriciler, şirketler ve hükumetler için çeşitli çözümleri üretiyor. Yatırım kolu ayrıca Pazar günü yaptığı açıklamada, Afrika’da yapay zeka, blok zincir ve akıllı teknolojiler firması Adanian Labs’a ek fon sağlayacağını duyurdu.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOG de, Etiyopya hükumetiyle bir işbirliği anlaşmasına varmış ve ülkedeki öğrenci performansını ölçmek için blok zincir üzerine kullanılacak bir sistem tasarladığını açıklamıştı. Sisteme 5 milyon öğrenci ve 750 bin öğretmenin dahil olacağı belirtilmişti. Cardano blok zincirinin tarım endüstrisinde de kullanılması konusunda da anlaşma sağlanmıştı.

Cardano (ADA) 71 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda en büyük 3. kripto para konumunda ve şu an ADA 2.25 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap