Cardano’dan 3 Değerli Haber Var! ADA Fiyatı Sıçradı

Cardano’dan 3 Değerli Haber Var! ADA Fiyatı Sıçradı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano’dan 3 Değerli Haber Var! ADA Fiyatı Sıçradı

Toplam piyasa değerinin 2 trilyon doları geri aldığı Mart ayında, çok aylı düşüş trendinin ardından en hızlı toparlanan altcoin’lerden biri Cardano (ADA) oldu. PoS Blockchain devi, bir dizi ortaklık ve yükselmeyle beraber kullanıcı sayısında ve stake değerinde patlama yaşıyor. İşte güncel gelişmeler…

Cardano (ADA) stake hacminde patlama yaşadı

Cardano (ADA) için stake imkanı sunan, halka açık kripto para borsası Coinbase ile piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto paranın stake değeri muazzam bir şekilde arttı. Stake ve kripto büyüme havuzları için önde gelen bir veri sağlayıcı olan Stake Rewards’dan Cardano Daily tarafından derlenen verilere göre, Cardano şimdi popüler katman-1 Blockchain’ler arasında dördüncü sırada.

Yakın tarihli bir blog yazısında, Milkomeda Vakfı, doğrudan Cardano’ya bağlı, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir side chain olan C1’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Uzmanlar, 2. katman çözümünün kullanıma sunulmasını “önemli bir an” olarak tanımlıyor. Bu side chain sayesinde, kullanıcılar artık varlıkları iki Blockchain arasında sorunsuz bir şekilde taşıyabilir, bu da popüler Ethereum tabanlı dApp’leri Cardano’nun üzerinde çalıştırmayı mümkün kılıyor.

WisdomTree, Avrupa’da Solana, ADA ve Polkadot için kripto ETP’lerini başlattı

Bir diğer gelişmede, Yatırım firması WisdomTree, Avrupa piyasasında kripto borsasında işlem gören ürünlerin (ETP’ler) başka bir dilimini piyasaya sürdü. Basın açıklamasına göre, Salı günü İsviçre borsası SIX ve Börse Xetra’da Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polkadot’u (DOT) kapsayan yeni ETP’ler listelendi. Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsaları bunları ay sonunda ekleyecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano’dan 3 Değerli Haber Var! ADA Fiyatı Sıçradı 1

Yukarıdaki gelişimlerin ardından ADA, son zamanlarda kullanıcıların ilgisinde de bir artış gösteriyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, fiyattaki ani artışın yanı sıra, birçok bireysel ve kurumsal müşterinin ADA staking’den yararlanmaya istekli olmasıyla birlikte Cardano’nun bir günde stake edilen hacmini %70’in üzerinde artırdı. Bununla eş zamanlı, ADA fiyatı, Mart ayı içerisinde haftalık kazancını %80’in üzerinde çıkardı. Aşağıdaki CoinGecko tablosu, ADA’nın farklı zaman dilimlerinde performansını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano’dan 3 Değerli Haber Var! ADA Fiyatı Sıçradı 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap