Cardano ortaklığı, Etiyopya hükümeti tarafından doğrulandı

Cardano ortaklığı, Etiyopya hükümeti tarafından doğrulandı

Paylaş
Uzman Coin: Cardano ortaklığı, Etiyopya hükümeti tarafından doğrulandı

Etiyopya Eğitim Bakanı, hükümetin Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK ile birlikte çalıştığını doğruladı. Etiyopya hükümeti ve IOHK, Cardano blok zinciri üzerinde ülkedeki öğrenci performansını ölçmek için kullanılacak bir sistem tasarlıyor.

Bakan Getahun Mekuria, IOHK’nin Afrika operasyonlarından sorumlu yöneticisi John O’Connor ile birlikte katıldığı bir video konferans görüşmesinde “Bu girişim ile teknolojiyi eğitimin kalitesini iyileştirmek için kullancağız. Blockchain teknolojisi, eğitim kalitesini iyileştirmeye yardımcı olma konusunda oldukça kullanışlı.” dedi.

Projenin henüz ilk aşamalarında olduğu ve IOHK’nin henüz kod geliştirmeye yeni başladığı ifade edildi. Oluşturulan sistemin 2022 yılından önce kullanımda olması beklenmiyor.

Bakan Mekuria, Etiyopyalı beş milyon öğrencinin bakanlığın akademik performansı takip etmesine imkan veren Cardano blok zinciri tabanlı bir kimliği olacağını söyledi. Sisteme 750 bin öğretmenin erişimi olacak.

Bu arada 2018 yılında da IOHK ile Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı arasında yerel geliştiricilere blok zinciri teknolojisi eğitimi ve tarım sektöründe Cardano kullanımı gibi alanları kapsayan bir mutabakat anlaşması imzalanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap