Cardano Mucidi Tarih de Verdi: Büyük Bir Dalga Geliyor!

Cardano Mucidi Tarih de Verdi: Büyük Bir Dalga Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano Mucidi Tarih de Verdi: Büyük Bir Dalga Geliyor!

Cardano mucidi Charles Hoskinson, ADA için ikinci dalgayı tetikleyebilecek, önümüzdeki aylarda ağa katılmak için yeni projelerde “önemli bir artış” görülebileceğini söyledi.

Cardano yatırımcıları bu tarihe dikkat

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, şu anda 517’den fazla uygulamanın Cardano ekosistemi üzerine inşa edildiğini belirten bir tweet’e tepki olarak dApp’lerin sayısında bir patlamanın başladığını öne sürüyor. IOHK CEO’su, Vasil hard fork’un yürürlüğe girdiği Haziran’dan sonra büyük bir tsunami geleceğini iddia etti.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Hoskinson, TVL’deki artışın daha yeni başladığını ima ederek benzer bir açıklama yapmıştı. Söz konusu güncelleme, ismini, merhum Bulgar matematikçi Vasil Dabov’tan almaktadır. Yükseltmenin Haziran ayında gerçekleşmesi planlanıyor.

Cardano ağ gelişimi

Cardano, ağında 517’den fazla projeyle TVL de dahil olmak üzere son aylarda önemli kilometre taşlarına ulaştı. DefiLlama’nın istatistiklerine göre, Cardano ekosisteminde kilitli olan toplam değer şu anda 192,5 milyon dolar. Stake edilen yönetişim (governance) token’leri TVL değerlendirmesine dahil edildiğinde, DefiLlama verileri Cardano’nun TVL’sinin önemli ölçüde daha büyük olduğunu gösteriyor. Cardano’nun TVL’si, eklemenin bir sonucu olarak 275,9 milyon doların üzerine çıktı.

BTC Piyasası: Cardano Mucidi Tarih de Verdi: Büyük Bir Dalga Geliyor! 1

Haziran ayında yayınlanan Vasil hard fork neden önemli?

Önümüzdeki aylarda ek DApp’ler ve DEX’ler açılırken, IOHK bir blog gönderisinde ADA ekosistemi için teslimat kesinliğini artırmak üzere çok sayıda kod sürümünü bir araya getirmeyi planladığını belirtti. 2022’de işletme, Haziran ve Ekim aylarındaki hard fork birleştirici (HFC) etkinliklerine odaklanarak bir ölçeklendirme geliştirmeleri dalgası uygulamayı hedefliyor. Ölçeklenebilirlik stratejisi, pipelining oluşturma (boru hattı), güncellenmiş Plutus CIP’leri, UTXO disk üzerinde depolama ve Hydra’yı içerir. Hard fork birleştirici, büyük değişiklikler gerektirmeden çeşitli protokollerin birleştirilmesine izin veren bir Cardano özelliğidir.

BTC Piyasası: Cardano Mucidi Tarih de Verdi: Büyük Bir Dalga Geliyor! 2

Bu iyileştirmeler, parametre ayarlamaları ile birleştirildiğinde, Cardano’nun verimini artırmayı ve artan sayıda DeFi uygulamasını, akıllı sözleşmeleri ve DEX’leri barındıracak şekilde sistemi optimize etmeyi amaçlıyor. Gelecekteki ekosistem yükseltmelerinin temeli atılmış olsa da, ADA fiyatı henüz bu çalışmaların meyvesini vermedi. ADA şu anda ATH seviyesi 3.10 %74.14 düşüşle 0.8047 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap