Cardano Mucidi Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin’e Hayranım!

Cardano Mucidi Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin’e Hayranım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidi Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin’e Hayranım!

Matematik bilimcisi kimliğiyle de bilinen, 2013 doğumlu Ethereum’un ilk ekip üyelerinden biri olan Charles Hoskinson, yakın tarihli açıklamalarında, Cardano (ADA)’nun yanında hayranı olduğu bir altcoin projesini paylaştı…

Cardano kurucusu Ethereum’un “etkileyici işler” yaptığını söylüyor

Charles Hoskinson, bir kez daha akıllı sözleşme devi Ethereum hakkında hayranlığını dile getirdi. Yakın tarihli bir YouTube yayınında Hoskinson, Cardano’nun Ethereum’un ölçekleme çözümleri ekosistemine talip olabileceğini iddia ediyor:

Ethereum’un katman-2 ekosistemi, özellikle roll-up’larıyla ilginç. Burada çok fazla sihir var ve projeyi kesinlikle seviyorum. Ve bir ekosistem olarak daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum…Yaptıklarımızın ötesinde, yapılabilecek daha çok şey olduğuna inanıyorum. Ethereum alanında çok şey oluyor… Son derece muhteşem işler başarıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidi Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin’e Hayranım! 1

Cardano geliştiricisine göre, ikinci en büyük kripto para birimi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in liderliğine aktif ve başarılı bir topluluğa sahip. 2 saatlik yanının bir bölümünde, Hoskinson, Ethereum topluluğuna değindiği şu ifadelere yer verdi:

Entelektüel olarak dürüstseniz Ethereum’un devasa bir topluluğu var…Ethereum’un yaygınlığı açıktır. Bu kişilerin de son derece etkili olduğu açık. Ethereum içinde, kripto para dünyasının geri kalanında nadiren görülen bir problem çözme tutumu vardır. Sadece bir şeyler hakkında mızmızlanmayan veya bir tür ideolojik dini takip etmeyen insanlar, gerçekten sorunları çözmeye çalışırlar. Ve bunun Vitalik’in mükemmel liderliğinin bir kanıtı olduğuna inanıyorum. İşlerin nasıl yapılacağını da bilen bir problem çözücü. Orada derinlik ve felsefe varken, ‘inşa et, yap, yap, inşa et’ mühendislik tavrı sürekli var. Ve orada takdir ettiğim muazzam miktarda azim var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidi Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin’e Hayranım! 2

Metaverse, NFT ve oracle odaklı Blockchain projelerinin geleceği

Son olarak Hoskinson, Ethereum teknolojisinin kullanım durumlarını parasal faydanın ötesine genişletmeye önemli bir katkı yaptığını ifade ediyor:

Bence Ethereum’un gerçekten iyi yaptığı diğer şey… Bir ekosistem olarak, parasal olmayan Blockchain kullanımında gerçekten başarılı bir iletişimci oldular…Daha sonra Ethereum ile beraber NFT’ler ortaya çıktı. Ve sonra diğer şeylerin yanı sıra oracle’ler ve video oyunları var. Metaverse gibi her türlü garip deneyim. Bu oldukça harika ve bunu ilk yapan Ethereum oldu ve bu toplulukta büyük hedeflere ulaşmak için hala çok fazla güç ve enerji var.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Ethereum kurucusu Vitallik Buterin’in yakın tarihli The Defiant röportajının ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap