Cardano Mucidi “Gerçekten Harika” Dediği Projeyi Açıkladı!

Cardano Mucidi “Gerçekten Harika” Dediği Projeyi Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidi “Gerçekten Harika” Dediği Projeyi Açıkladı!

Cardano (ADA) mucidi Charles Hoskinson, gelişmiş ve gelişmekte olan dünyalar arasındaki uçurumu kapatma potansiyeline sahip gelecek vaat eden bir girişimi paylaştı.

Cardano kurucusu yaklaşan “harika” projeyi açıkladı

Charles Hoskinson, bu yıl başlayacak Afrika merkezli bir P2P finansman projesini tanıtıyor:

Ufukta bu yıl yaptığımız ve inanılmaz derecede ilginç olduğunu düşündüğüm bir başka şey de, sonunda Afrika’ya eşler arası (P2P) kredi verebilmemiz…Cardano’da tamamen eşler arası bir stablecoin kullanarak Kenya’da Blockchain tabanlı bir kimlik sistemi inşa edeceğiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidi “Gerçekten Harika” Dediği Projeyi Açıkladı! 1

Cardano’nun geliştiricisine göre, piyasa değerine göre yedinci en altcoin projesi küresel gelir ve servet eşitsizliklerini azaltmaya yardımcı olacak:

Bunu yaparsanız, sanayileşmiş dünyadan faiz oranlarının daha yüksek olduğu gelişmekte olan dünyaya milyarlarca para akacak…Bu beni heyecanlandırıyor çünkü aradaki farkı kapatmamıza ve tek bir küresel ekonomi kurmamıza izin veriyor. Biri zenginler, diğeri fakirler için iki ekonominin aksine.

Charles Hoskinson, kriptonun çözdüğü en büyük sorunları ele alıyor

Hoskinson’a göre Blockchain teolojisinin dünyaya en önemli katkılarından biri güven gerektirmeyen karakteri:

Bu kapsayıcı sorumluluk fikri, birinin size ne söylediğini kontrol edebilmek… Hayatta, kimlik bilgilerinden oy kullanmaya ve paraya kadar değişen, kontrol edemediğiniz bir üçüncü taraf varlığına güvendiğinizi keşfedeceğiniz birkaç örnek vardır…Bitcoin bunun iyi bir örneği. Tam muhasebe şeffaflığına sahip olduğunuz Ethereum, Cardano veya başka herhangi bir kripto para birimi. Sana Bitcoin gönderirsem bana güvenmezsin. Bir node’a sahipsin. Var olduğunu ve iki kez harcanmadığını kontrol ederek doğrulayabilirsiniz. Dolayısıyla hem kapsayıcı hem de sorumlu bir sistem diyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Mucidi “Gerçekten Harika” Dediği Projeyi Açıkladı! 2

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Hoskinson’ın açıklamalarına göre, Blockchain teknolojisi sadece ödeme yöntemi olmak çıktı ve bunun ötesine geçiyor:

Toplum olarak geri adım atmaya ve kapsayıcı hesap verebilirliği başka ne koruyabilir gibi sorular sormaya başlıyoruz. Tedarik zincirleri olsun – gıda organik mi değil mi? Güvenli mi değil mi? İçtiğim su güvenli mi değil mi? Bu tür şeyler. Tıbbi bilgiler, kimlik bilgileri, oylama bilgileri, elinizde ne varsa. Arazi – mülkün gerçekten size ait olduğunu nasıl bilebilirim?

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap