Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı!

Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı!

Paylaş
: Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson Noel arifesindeki bir canlı yayında, 2022’nin ikinci yarısında başlayacağı için çok heyecanlı olduğu yeni bir ortaklıktan bahsetti. Pezesha’nın CEO’su Hilda Moraa, haberi Twitter hesabından paylaştı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Charles’ın belirttiği bu yayının 7,42. dakikasından itibaren, bu yıl için en çok heyecanlandığı ortaklık odağı Pezesha_Africa ile olanı. Afrika için bir uçtan uca finansal işletim sistemi oluşturmak amacıyla Cardano ile el ele verdiğimiz için, bu ortaklık konusunda da aynı derecede heyecanlıyım.

https://twitter.com/hildamoraa/status/1478616683774451716

Afrika’da uçtan uca ödemeler için yeni Cardano ortaklığı

Charles Hoskinson’ın videoda 7,42. dakikadan başlayarak bahsettiği ortaklık, Cardano’nun Afrika’da peer-to-peer bir finansal işletim sistemi kurmak için Pezesha ile birlikte çalışmasıyla ilgili. Charles Hoskinson, bunu nasıl gördüğünü şu cümlelerle ifade ediyor:

Kenya’daki veya Afrika’daki herhangi bir ülkedeki Blockchain tabanlı bir kimliğe ve kredi puanına sahip bir müşteri, tek bir tıklamayla stablecoin’ler aracılığıyla kripto kredisi alabilecek ve daha sonra aynı şekilde geri ödeyebilecek.

Buradaki işlemler Cardano üzerinden gerçekleştirilecek. Charles Hoskinson, şu anda mikrofinans alanında faiz oranının %40’lık bir temerrüt oranıyla yıllık %35-80 olduğunu hatırlattı. Pezesha’ya gelince, faiz oranı ayda %3-4 (yılda %36), temerrüt oranı ise %2 olacak.

: Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Ortaklığı Açıkladı! 1

Charles Hoskinson, Cardano tabanlı bu finansal işletim sisteminin Pezesha ile devreye girmesinden sonra Afrika’daki geleneksel mikro finans alanından daha büyük olacağını belirtti. Bunun, müşterilere göre sermaye fazlalığı ve rekabet nedeniyle faiz oranlarının kademeli olarak düşmesine neden olacağına inanıyor. İkinci olarak, Cardano’nun bu ortaklıkla Afrika’daki bankacılık sistemini tamamen atlatacağını düşünüyor. Charles Hoskinson, daha sonra bu Blockchain tabanlı sistemi, Afrika’nın her yerine yaymanın yollarını bulmak istiyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap