Cardano kurucusu Stellar’ı topa tuttu: Yaptıkları delilik

Cardano kurucusu Stellar’ı topa tuttu: Yaptıkları delilik

Paylaş
Cardano kurucusu Stellar’ı topa tuttu: Yaptıkları delilik

Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, yakın zaman önce 4.4 milyar dolar değerindeki 55 milyar adet XLM token’ını yakma kararı alan Stellar Geliştirme Vakfı’nı (SDF) topa tuttu.

Hoskinson, hamlenin Stellar’ın değerine çok az etkisi olduğunu ifade ederek “Fonlar, projenin geliştirilmesi üzerine harcanmalıydı.” dedi.

Kendi Youtube kanalında yaptığı soru-cevap oturumunda konuşan Hoskinson, SDF’nin aldığı kararın bir hata olup olmadığına ilişkin soru üzerine, “Token yakımı, Stellar için ne değeri yarattı? Fiyat kısa vadede biraz değerlendi ancak daha sonra geri çekildi. Bunun üzerine proje veya topluluk geliştirmeye harcanabilecek tüm bu değeri kalıcı olarak kaybettiler.” dedi.

SDF’nin protokolün geleceği pahasına kısa vadeli kazanımlara öncelik verdiği iddia eden Cardano kurucusu, token yakımını “Kötü bir fikir” olarak niteledi ve şöyle dedi:

“Aslında şöyle diyorlar, ‘Bu büyük para yığınıyla ne yapacağımı bulamıyorum, bu yüzden parayı daha kıt hâle getirmek ve herkese küçük bir hediye vermek için ateşe vereceğim.’ Bu delilik. Token yakmak hiçbir zaman işe yaramaz. Protokolün geleceği pahasına spekülatörler için kısa vadede fiyat manipülasyonu yapıyorlar.”

Stellar Vakfı, 5 Kasım’da yaptığı açıklamada, 55 milyar XLM yaktıklarını bildirmişti. Duyurunun ardından XLM’nin fiyatı yüzde 25’in üzerinde değer kazanarak 0.088 dolara çıksa da bugün 0.058 dolarda seyrediyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap