Cardano kurucusu Hoskinson: Şu anki sistemde hiçbir şey çalışmıyor

Cardano kurucusu Hoskinson: Şu anki sistemde hiçbir şey çalışmıyor

Paylaş
Uzman Coin: Cardano kurucusu Hoskinson: Şu anki sistemde hiçbir şey çalışmıyor

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kişisel Youtube kanalından gündemi değerlendirdi. Piyasalara her zaman geniş açıyla bakılması gerektiğini belirten Hoskinson, her sene milyarlarca işlem yapılabilmesi için müthiş çalışmalar kaydedildiğini ve trilyon dolarlık değer üretildiğini söyledi.

Şu anki ekonomik ve politik sistemin çürümüş olduğunu kaydeden Cardano kurucusu, 2017/2018 dönemindeki gibi kripto para ekosisteminde her şeyin Bitcoin’e bağlı olmadığını belirtti:

“Bitcoin çıkarsa hepsi çıkar, düşerse hepsi düşerdi”

2017/2018 döneminde Bitcoin çıktığı zaman her şey çıkardı. Düştüğünde de her şey aşağı giderdi. Şimdi öyle değil. Kısa bir süre içinde dominans yüzde 43’e kadar düşebiliyor. 2020/2021 döneminde böyle değil. Artık kurumlar da sadece Bitcoin almıyor. Başka seçeneklere de yöneliyorlar. Regülasyonlar ciddi hale geldi. Topluma bu sistemi entegre etme konusu eskisi gibi gözardı edilmiyor.

“Şu anki sistemde hiçbir şey çalışmıyor”

Hiçbir şeyin çalışmadığı, küçük bir grup insanın dünyayı yönettiği ve hiçbir şeyin çalışmadığı bankaların güvensiz olduğu, yolsuzluğun arttığı bir dünyada yaşıyoruz. Ve politikacılar hala bu sistemin iyi olduğunu belirtiyor. Bu size ‘Kanser çok iyi bir şeydir’ demek gibi…

“Kanunlar otomatik işleyecek”

İnsanlar artık neyin ne olduğunu anlamaya başladı ve biz şu anda daha iyi bir sistem kuruyoruz. Önümüzdeki 10 yılda para politkalarında çok daha fazla bir gelişmişlik olacak. Finansal mühendislik gelişecek. Varlıkların kripto paralara geçtiğini göreceğiz. Otomasyon, inovasyon olacak. Kanunlar otomatik olarak işleyecek.

“Madenciliği yasaklamak saçma sapan”

Makro dinamikler artık bizim yani kripto’nun tarafında ilerlemeye başlıyor. Tek bir ulus devletin aldığı saçma sapan bir madenciliği yasaklama kararından dolayı hash oranlarının düşmesinden korktuğumuz günlerin çok ötesine gideceğiz.

“Yeni sistem size ekonomik kimliğinizi geri kazandıracak”

Artık bu evrenin insanları, bizleri cebimizdeki parayı yeniden tasarlayabileceğimiz bir sistemi kuracaklar. Yeni sistem size ekonomik kimliğinizi geri kazandıracak. Çünkü onu bizden aldılar. Banka hesaplarıyla, hangi işi yapıp yapamayacağımıza karar vermeleriyle… Politikacılar, sizin neye sahip olup olamayacağınızı söyleyerek bu kimliği sizden aldılar. Bizi hiçbir zaman masaya çağırmadılar. Şimdi ise kontrol bize geçmeye başladı.

“Afrika en iyi yerlerden…”

Benim bu anlamda en büyük tutkularımdan biri de Afrika. Şu anki kullanım alanlarını görmek için oradan daha iyi bir yer yok. Oradaki ülkeler de bizimle çalışmak ve bu sistemin iyiliklerinden yararlanmak istiyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap