Cardano Kendisini Taklit Eden Kriptoya Karşı Uyarılarda Bulundu

Cardano Kendisini Taklit Eden Kriptoya Karşı Uyarılarda Bulundu

Paylaş
Cardano Kendisini Taklit Eden Kriptoya Karşı Uyarılarda Bulundu

Kriptokoin – Cardano projesini tanıtmaya adanmış bağımsız bir kuruluş olan Cardano Vakfı, topluluğu şirketin ticari markasını ihlal eden bir taklitçi hakkında uyardı. Taklitçi kripto para birimine Cardano Gold deniyor ve şu anda bir yoğun satışın ortasında yer alıyor.

Kullanıcılar dikkat: bir Cardano taklitçisi ortaya çıktı

“Cardano Cash veya Cardano’s Vision olduğunda başardığımızı biliyoruz.”

Bunlar, Cardano blok zincirinin arkasındaki şirket olan IOHK CEO’su Charles Hoskinson’ın sözleriydi. Bu haftanın başlarında yapılan bir AMA’da Hoskinson şaka yollu olarak, kopyaların bir projenin değerini belirleyen şey olduğunu ve Cardano’yu taklit eden diğer projeler için endişelenmediğini söyledi.

Hoskinson çok az bir soruyu cevaplarken yaptığı şakanın gerçeğe dönüşeceğini biliyordu.

Cardano’nun kodunu kopyalayan projelerin olasılığı hakkında yorum yaptıktan birkaç gün sonra, Cardano Vakfı, kullanıcılarına kendisini Cardano olarak tanıtan potansiyel bir dolandırıcılık hakkında uyardı.

Amacı Cardano blok zincirini tanıtmak olan vakıf, piyasada ortaya çıkan bir taklitçiyi tweetledi ve kullanıcılarını potansiyel aldatmacaya karşı uyardı.

Cardano Gold adlı taklitçi projenin, Cardano’nun tescilli ticari markasını ihlal ettiği ve sahtekarlık yaptığı bildirildi.

Proje hakkında daha fazla bilgi şirket tarafından paylaşılmamış olsa da, takipçilerinden hiçbiri bu durumdan rahatsız görünmüyor.

Cardano Gold hakkında her şey sahte

Cardano markasını kullanan kripto projesi şu anda Cardano Gold Koinin satışını sürdürmekte. Resmi web sitesine göre, koinin fiyatı 25 doların biraz üzerindeydi ve BTC, ETH, LTC ve XRP ile satışa sunuluyor.

Cardano Gold

Bununla birlikte, projenin ana sayfasında sıkça yazım hataları ve sayı hataları bulunuyor.

Cardano Gold, kripto “takipçilerinin” dijital paralarla günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayan kripto para birimleri için banka kartı teklif ettiğini iddia ediyor. Şirketin web sitesinde şu ifadeler yer alıyor:

“Cardano Gold, kart kullanıcılarımıza en iyi dönüşüm oranlarını sağlayan akıllı bir karşılaştırma matrisi kullanıyor.”

Cardano Gold, hızlı kripto dönüşümlerini USD’ye ve dolayısıyla diğer fiat para birimlerine “kolaylaştırdığını” iddia ediyor. Yerel cüzdanının iddiaya göre Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve Dogecoin’i desteklediğini ve gelecekte daha fazla kripto parayı ortaya çıkarmayı planladığını iddia ediyor.

Proje aynı zamanda çeşitli medya kuruluşlarında yer aldığını da iddia ediyor, ancak hızlı bir tarama web sitesinde listelenen yayınların tamamının bulunmadığını ortaya koyuyor.

Cardano Gold web sitesinde listelenen liderlik ekibi de tamamen sahte. Şirket CEO’su olduğu belirtilen kişinin “Lead Blockchain” in aslında bir İtalyan yazılım şirketi olan ORS GROUP’un üst düzey yöneticisi olan Enrico Campagnol olduğu görülüyor.

(Source: Cardano Gold)

Şirketin “blok zinciri danışmanı”, Hamburg Üniversitesi’nde araştırmacı olan Dr. Ingo Fiedler. Web sitesinde ayrıca, halka açık bir şekilde projeyle bağlantısı bulunan Arnab Naskar’ın satış danışmanı olduğu iddia ediliyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap