Cardano İçin Önümüzdeki Aylara Dikkat: 12 Borsa Listede!

Cardano İçin Önümüzdeki Aylara Dikkat: 12 Borsa Listede!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano İçin Önümüzdeki Aylara Dikkat: 12 Borsa Listede!

Cardano’da başlatılan birkaç akıllı sözleşmenin yanı sıra, ağ yavaş yavaş merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) için bir ev haline geliyor. Şu anda, SundaeSwap ve ADAX gibi birkaç DEX Cardano’da zaten yayında, ancak daha fazla DEX, Cardano ağında da başlatmayı planlıyor. Bu yazıda, önümüzdeki aylarda Cardano ağında yayınlanacak 12 DEX platformunu listeleyelim. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

İşte Cardano ağında yayınlanacak 12 DEX projesi

 • ADA Finance, Cardano’ya bağlı kuruluş teşviklerini tanıtan ve ADAFi Swap’ta marj işlemler için tasfiyeleri yürütmek üzere merkezi olmayan fiyat akışlarını kullanarak şeffaflık getiren ilk DeFi ekosistemi. ADA Finance üzerindeki her işlem Cardano’da gerçekleştirilir ve bir dizi ortak tarafından denetlenir.
 • AdaSwap, likidite sağlayıcıları için benzersiz bir merkezi olmayan ve gözetimsiz piyasa yapıcı çözüm sunan otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak işlev görecek.
 • DOEX, kullanıcıların Cardano tabanlı kripto para birimlerini birbirleri ile değiştirmelerine olanak tanıyor.
 • Cardax ile traderlar, Cardano tabanlı herhangi bir kriptoyu birkaç tıklamayla başka bir varlıkla değiştirebilirler. Cardax kullanıcıları, projenin otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolünü kullanarak likiditeye duyarlı otomatik fiyatlandırma da uygulayabilir.
 • Ardana, Cardano tarafından desteklenen hepsi bir arada stablecoin merkezi. Platform, ödünç almanın yanı sıra takas için de kullanılabilir. Ödünç alma özelliğini kullanmak, kullanıcıların kilitli Cardano tabanlı varlıklarına karşı sabit para ödünç almalarına olanak tanır.
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano İçin Önümüzdeki Aylara Dikkat: 12 Borsa Listede! 1
 • ByronDex, ADA tabanlı DEX platformu. Projenin geliştiricileri, stoploss, limit, stop market ve diğer yaygın emir türleri gibi diğer merkezi borsaların özelliklerini platforma entegre ediyor.
 • Matrixswap, Polkadot ve Cardano ve Polygon Blockchain’leride yayınlana merkezi olmayan, sanal AMM tabanlı bir kalıcı takas ticaret protokolü. Kullanıcıların birden fazla token’i tek bir işlem altında toplulaştırmasına olanak tanıyan, çok tokenli takaslara sahip bir DEX toplayıcı sunuyor.
 • Minswap, çok havuzlu merkezi olmayan borsa. Kullanıcılar, Minswap aracılığıyla token’leri minimum maliyet, minimum zaman ve maksimum rahatlıkla değiştirebilir.
 • MuesliSwap DEX, ADA ağıda DEX platformu başlattı ve birçok rakip arasında Cardano’da bu yeni DeFi çağına atlayan ilk şirket oldu. MuesliSwap ile, geleneksel ledger modeli yeniden gözden geçirilerek Cardano’da bir DEX’in modellenmesi ve uygulanması için yeni bir yaklaşım önerildi.
 • Ray Network, Cardano platformu için gelişmiş bir ekosistem sunuyor. Amaçları, ağ için en iyi çok işlevli DeFi ekosistemini hazırlamak. XRAY, Ray Network ekosistemine güç sağlayan bir yönetişim token’i.
 • MeowSwap, Cardano ağında çalışan ticaret çözümünü sunmak için tescilli bir L2 ölçeklendirme teknolojisini sunuyor.
 • OccamX, üstün ticaret uygulaması ve bir finansal hizmetler listesi sağlayarak Cardano için lider DEX olmayı hedefliyor. OccamX’in amacı, platformda önemli kripto paraları piyasa sürmekte birlikte, merkezi olmayan spot ve türev ticaret için ana ticaret platformu olmaktır.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap