Cardano Bu Söylentilerle Fırladı: ADA Mucidi Konuştu!

Cardano Bu Söylentilerle Fırladı: ADA Mucidi Konuştu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Bu Söylentilerle Fırladı: ADA Mucidi Konuştu!

Son 7 gün içinde Cardano (ADA), piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan kripto paralar arasında en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Bitcoin ve diğerleri arkada dururken, Proof of Stake ağları piyasaya öncülük ediyor gibi görünüyor. ADA,  son yedi günde yüzde 15’e yakın yükseliş kaydetti. Peki, yükselişin ardında neler vardı? İşte detaylar…

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Bu Söylentilerle Fırladı: ADA Mucidi Konuştu! 1

ADA fiyatı ivme kazandı: Peki, neden?

ADA’nın fiyat artışının, Cardano için bir yakım mekanizmasının potansiyel olarak uygulanmasıyla ilgili söylentiler tarafından körüklendiği düşünülüyor. Haber, Twitter’da WatcherGuru tarafından paylaşıldı ve ADA topluluğundan tepki geldi. Söylentinin kaynağı SAIB Inc adlı bir şirketin geliştiricisi ve CEO’su Clark Alesna’nın bir tweet’i olabilir. Alesna, Cardano’nun kurucusu Hoskinson’dan bir “meydan okumayı” kabul etti ve ADA için bir akıllı yakım sözleşmesi oluşturmaya başlayacağını söyledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Görünüşe göre hiç kimse Charles Hoskinson’ın bir süre önce ortaya koyduğu coin yakım akıllı sözleşmesini oluşturmak için meydan okumaya katılmadı. Bu yüzden, dizginleri elime alıyorum ve bu hafta sonu planlayıp kodlamaya başladım. Yakında sizi güncelleyeceğim.

Ancak tweet ve yanıtları Alesna’nın sadece şaka yaptığını gösteriyor. Bazı medya kuruluşları tarafından ciddiye alınan mesaj, Hoskinson’ın kendisinden bir yanıt gelmesine neden oldu. Cardano’nun mucidi, bu haberlere yanıt olarak aşağıdaki meme’i paylaştı.

Cardano ekosistemi genişliyor

ADA topluluğu, Cardano’da asla bir yakma mekanizmasının uygulanmayacağı konusunda hemfikir görünüyor ve söylentileri “yanıltıcı” olarak sınıflandırıyor. Kullanıcıların çoğu, bu sistemin ağa dezavantajlar getireceği konusunda hemfikir görünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ADA ekosistemi genişlemeye devam ediyor. Hoskinson tarafından paylaşılan veriler, Cardano ekosisteminin akıllı sözleşme yeteneklerinin uygulanmasından bu yana genişlediğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano Bu Söylentilerle Fırladı: ADA Mucidi Konuştu! 2

Yukarıda görüldüğü gibi, Hoskinson’a göre bu ağ üzerinde inşa edilen 500’den fazla proje var. Şu anda, non fungible token’lar (NFT’ler) bu ağdaki gelişmeye hakim görünüyor. NFT’lerin ardından merkeziyetsiz borsalar olan DEX’ler, GamiFi ve cüzdanlar geliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap