Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson’dan Afrika’da gizli toplantılar!

Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson’dan Afrika’da gizli toplantılar!

Paylaş
Uzman Coin: Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson’dan Afrika’da gizli toplantılar!

Cardano’nun arkasındaki geliştirici şirket IOG’nin CEO’su olan Charles Hoskinson’ın Afrika turundaki son durağının Tanzanya’ya bağlı özerk bir ada olan Zanzibar olduğu öğrenildi.

İletişim ve blok zinciri teknolojilerini birleştirmeyi amaçlayan çözümler sunan World Mobile Team, Twitter hesabından kendilerinin, içinde Hoskinson’ın da olduğu IOG ekibiyle olan buluşmasının videosunu paylaştı. Paylaşımda, 20-24 Ekim tarihleri arasında yapılan görüşmede hükumet yetkilileriyle de bazı görüşmelerin yapıldığı ve birçok konuda plân hazırlıkları başlatıldığı aktarıldı. Ancak konularla ilgili detay verilmedi ve buna sebep olarak da “gizlilik” gösterildi.

Tanzanyalıların sosyal gelişimi ve dijital dönüşüm plânlarının konuşulduğu Zanzibar’da, Charles Hoskinson güneş enerjisiyle çalışan bir telekominikasyon cihazının kurulumunu da bizzat izledi.

Bazı bakanlarla da biraraya gelen Hoskinson, bu tür programların yerel halk için yeni iş modellerinin ve tüm yaşam biçiminin dönüşümünü geliştirebileceğini söyledi:

“Telekomünikasyon altyapısının onu aslında en çok kullananlara yani kullanıcılara ait olabileceği fikrinden bahsedebiliriz. Tıpkı Hawaii’nin dönüşümü, İsviçre, Singapur ve Hong Kong’un dönüşümünde olduğu gibi…”

Afrika’dan döndü

Cardano kurucusunun Afrka turunu tamamladığı ve ABD’ye döndüğü belirtiliyor. Kenya, Mısır, Burundi, Güney Afrika ve Etiyopya gibi birçok ülkeyi ziyaret eden Hoskinson, Etiyopya Eğitim Bakanlığı’yla önemli bir anlaşmaya imza atmış ve 5 milyon öğrenciyi kapsayan bir dijital dönüşüm programı başlatmıştı. Bölgede çeşitli başkanlar ve devlet bakanlarıyla görüşen Hoskinson, Web3 ve ekonomi konularında bilgilendirmelerde bulunmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap