Cardano (ADA) İçin Değerli Tarih: 14 Şubat’a Dikkat!

Cardano (ADA) İçin Değerli Tarih: 14 Şubat’a Dikkat!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano (ADA) İçin Değerli Tarih: 14 Şubat’a Dikkat!

Piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan popüler altcoin Cardano (ADA)’da kripto performans yükselmesinin heyecanı yaşanıyor. Cardano (ADA) Plutus tarihi güncellemesinin oldukça yakınında görünüyor. Cardano’nun (ADA) arkasındaki geliştiricileri ekip olan Input Output Global, hızlı performans artışının son aşamasının ayrıntılarını paylaştı. Konunun ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano (ADA) İçin Değerli Tarih: 14 Şubat’a Dikkat! 1

Cardano (ADA)’da hız artıran güncelleme heyecanı

Popüler Blockchain platformu Cardano (ADA), yerel Plutus dili aracılığıyla akıllı sözleşme kabiliyetlerine öncülük edecek yeni büyük yükseltmeye hazırlanıyor. Cardano, yakın zamandaki büyük yükseltmesi olan Alonzo’nun ardından akıllı sözleşmeler yazmak için kullanılacak yerel programlama dili olan Plutus hakkında daha fazla ayrıntı yayınladı. En büyük Hisse Kanıtı (PoS) ağı olan Cardano (ADA), işlem kapasitesindeki en radikal artışın arifesinde bulunuyor. Yeni bir yükseltme ile Plutus komut dosyaları, ağın daha fazla hesaplama kaynağından yararlanabilecek. Cardano (ADA) blockchain çözümlerinin arkasındaki yazılım geliştirme ekibi olan Input Output Global tarafından paylaşılan duyuruya göre, gündemdeki upgrade için geri sayım başladı ve son aşamaya gelindi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano (ADA) İçin Değerli Tarih: 14 Şubat’a Dikkat! 2

Kripto para çevrelerinden alınan bilgilere Plutus bellek birimlerinin limiti 14 Şubat’ta blok başına 56 milyona ulaşacak. 14 Şubat’tan itibaren her her Cardano (ADA) bloğunda 12,5 milyon yerine 14 milyon bellek birimi kullanabilecek. Bu güncellemelerle birlikte, kripto çevrelerde Cardano fiyatının yükselmesinin ihtimal dahilinde olduğu ve Ethereum dahil kripto rakipleriyle daha iyi mücadele edebileceği söyleniyor. Güncelleme dağıtıldığında ve etkinleştirildiğinde, IOG ekibi sonraki tüm dönem boyunca ağın performansını yakından izleyecek. Artış yetersiz kalırsa, IOG geliştiricileri ADA’nın performansını geliştirmeye yönelik daha da ileri adımların atılması konusunda kararlı görünüyor.

Genel olarak, Alonzo güncellemesi döneminden sonra akıllı sözleşme işlevselliği bağlamında ağdaki etkinlikte bir artışa neden olduğu söylenebilir Cardano’da. Sonuç olarak, bu yılın ilk ayının başlarında, düzeltilmiş hacim dikkate alındığında rakibi öncü altcoin Ethereum‘dan daha yüksek hacim ve 500 kat daha ucuz ücretler kaydetti ADA. Yaklaşan yükseltme, Cardano’nun çok beklenen büyük ölçeklendirme iyileştirmeleri dönemi olan Basho’ya geçişinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap